reklama
 
 

Stát hledá firmy na opravy dálnice D1. Za šestadvacet kilometrů dá 3,5 miliardy

6. 12. 2015 9:45
Oprava úseků D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, Velkým Meziříčím a Lhotkou a mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem vyjde příští rok na 3,5 miliardy korun. Celkem se bude zdevastovaná silnice v příštím roce opravovat na pěti místech.

Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo další trojici veřejných soutěží na rekonstrukci dálnice D1 v příštím roce. Předpokládanou hodnotu stavebních zakázek na výměnu povrchu a rozšíření vozovky na celkem 26 kilometrech komunikace odhadlo ředitelství silnic na bezmála tři a půl miliardy korun.

Vyplývá to z předběžných informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek. Konkrétně jde o úseky mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, Velkým Meziříčím a Lhotkou a mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové opravě.

Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a na dalších třech se pracuje. V příštím roce očekává ŘSD zahájení prací na dalších pěti stavbách.

Mimo zmíněných úseků počítá ŘSD se zahájením prací na stavbách Hořice - Koberovice a Velká Bíteš - Devět Křížů. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.

autor: ČTK | 6. 12. 2015 9:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama