Mimořádná zpráva

Orloj se otřásal. Staroměstské náměstí zaplnili hokejoví fanoušci

kah ČTK kah, ČTK
Aktualizováno 25. 5. 2019 21:30
Staroměstské náměstí v Praze se opět stalo centrem všech fanoušků hokeje. Na velkoplošné obrazovce o rozměrech 9 x 5 metrů sledovali semifinálový zápas českého národního týmu s Kanaďany. 
Fanoušci Česka na Staroměstském náměstí
Fanoušci Česka na Staroměstském náměstí | Foto: Reuters

Převážná část fanoušků věřila, že český tým Kanadu porazí. "Nesmíme se nechat vyprovokovat. I tak se podle mě bude dost vylučovat. Kanaďani se rádi perou," mínila fanynka Lenka ze Stodůlek.

V úspěch českého týmu věřil i Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a sportu. "Věřím, že český tým letos ukončí smolnou sérii a přiveze domů minimálně medaili. Staromák je připravený pro semifinálový i finálový zápas," uvedl. 

Semifinálový zápas Kanada-Česko vypukl v 19:15 hodin, nakonec skončil pro český tým prohrou 1:5. Program ale začal už o hodinu dřív. "Již krátce po šesté hodině večer dostává do varu fanoušky moderátor Radek Hrdina s DJ´m. Příznivce hokeje čekají soutěže, ankety a další zábava," uvedla Hana Tietze, mluvčí organizátora akce, společnosti Taiko.

Na Staroměstském náměstí bude přenos i dalšího zápasu české reprezentace tentokrát proti Rusům. Zápas o bronz vypukne v neděli v 15:45 hodin. 

Pražský magistrát žádá návštěvníky, aby s ohledem na bezpečnost respektovali pokyny pořadatele i případná operativní bezpečnostní opatření. Zároveň prosí diváky, aby s sebou nenosili žádné nebezpečné předměty, například zábavnou pyrotechniku nebo nápoje ve skleněných obalech.

Tak jako při obdobných příležitostech v minulosti jsou připravena zvýšená bezpečnostní opatření, dohled zajistí republiková i městská policie, pražská záchranka i hasiči.

 

Právě se děje

Další zprávy