Semifinále na Staroměstském náměstí nebude. Fanoušci uvidí boj o medaili a překvapení

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
24. 5. 2024 13:41
Na pražské Staroměstské náměstí se po letech vrátí hokej. Fanoušci se tam budou moci podívat na nedělní zápas českého týmu, ať už bude hrát finále, nebo zápas o třetí místo. Deníku Aktuálně.cz to potvrdil pražský radní Antonín Klecanda (STAN). Oproti původním plánům se ale nebude promítat sobotní semifinále. V pondělí se pak na náměstí uskuteční setkání s hokejisty.
Fanoušci na Staroměstském náměstí v květnu 2019.
Fanoušci na Staroměstském náměstí v květnu 2019. | Foto: ČTK / Taneček David

Magistrát fandění na náměstí odsouhlasil už v pondělí. S definitivním rozhodnutím se ale čekalo na výsledek čtvrtfinálového zápasu českého týmu, který nakonec ve čtvrtek porazil USA, a zařídil si tak účast v boji o medaile, a také na souhlas Mezinárodního hokejového svazu s udělením práv.

Nyní je jasné, že fanoušci se budou moci na velkoplošných obrazovkách podívat na nedělní zápasy. Český tým bude hrát buď finále, nebo zápas o medaile. Aktuálně.cz to potvrdil radní pro oblast školství, sportu a volnočasových aktivit Antonín Klecanda (STAN). Organizaci zajistí společnost Taiko, na místě bude kromě obrazovky také pódium a stánky s občerstvením.

"Program na sobotní utkání mistrovství světa není zajištěn, projekce se uskuteční pouze v neděli," uvedl Hofman. Po dohodě s Českou televizí se budou vysílat obě utkání s komentářem. "Samotná projekce utkání bude pokračovat tak, aby co nejméně zatěžovala okolí," dodal. Kvůli omezení hluku bude i prodej občerstvení a nápojů ukončen ve 22:00.

Po celý den budou platit v okolí náměstí dopravní omezení, bezpečnost zajistí složky Integrovaného záchranného systému. Do ulic Celetná, Pařížská, Dlouhá a Železná bude zakázán vjezd vozidel z důvodu bezpečnosti a ochrany majetku.

Praha původně chtěla zařídit fandění na Staroměstském náměstí už na sobotní semifinálový zápas, nakonec se ale plán musel i kvůli pomalému procesu udělení potřebných práv změnit. "Mysleli jsme, že to bude rychleji. Ale než se to všechno domluvilo, tak i s tím, že je potřeba nějaká doba na stavbu pódia, by se to nestihlo," řekl Klecanda.

"Místo toho jsme se rozhodli, že v pondělí bude na náměstí akce s hokejisty," oznámil radní. Setkání s reprezentanty by se mělo podle něj uskutečnit, ať už skončí na jakémkoli místě. Fanoušci takto vítali úspěšné hokejisty na Staroměstském náměstí v minulosti už několikrát, například po vítězství na olympijských hrách v Naganu v roce 1998 nebo po dosud posledním zlatém šampionátu před 14 lety. 

Fanoušci mohli zápasy Čechů sledovat na velkoplošné obrazovce v centru Prahy i na minulém domácím mistrovství v roce 2014. Zatím naposled zde fandili před pěti lety, kdy hokejisté prohráli zápas o bronzovou medaili s Ruskem.

Finále mistrovství světa v hokeji začne v neděli 26. května ve 20:20. Pokud reprezentace prohraje semifinálový zápas se Švédy, zabojuje o bronz taktéž v neděli od 15:20. V druhém semifinále proti sobě nastoupí Kanada a Švýcarsko. Největší domácí sportovní událost roku začala v Praze a v Ostravě 10. května.

Video: Co dělám, když zapomenu jméno? Vypnu. Stát se přitom může horší věc, říká komentátor Dusík (20. 5. 2024)

Spotlight Aktuálně.cz - Michal Dusík | Video: Tým Spotlight
 

Právě se děje

Další zprávy