Odvolací soud v Pardubicích zamítl čtyři žaloby na obnovu řízení, které podali dědicové Františka Oldřicha Kinského kvůli navrácení majetku. Syn a vnuk Carlos Maxmilian Felipe Ivan Kinsky y Cavanagh a Maximiliano Benedikt Bonaventura Maria Kinsky se snaží získat rozsáhlé původně rodové majetky na Orlickoústecku, Svitavsku a Chrudimsku. Patří mezi ně zámek se zahradnictvím a parkem a a obytný dům v Chocni, rybníky, pozemky a lesy na Orlickoústecku a Chrudimsku.
Jejich předek s navrácením majetku neuspěl a zemřel v roce 2009. Podle mluvčí krajského soudu Kateřiny Jarkovské potomci nabyli věcnou legitimaci k vedení sporu rozhodnutím dědického soudu k datu 14. dubna 2023, kdy rozhodnutí dědického soudu o vypořádání dědictví původního žalobce nabylo právní moci.
Podle odvolacího soudu nebyly splněny objektivní lhůty pro podání žalob. František Oldřich Kinský mohl na dřívější rozsudky reagovat ještě za svého života a mohl sám podat žaloby na obnovu řízení nebo požádat o přerušení, aby vyčkal na výsledek řízení před Evropským soudem.
"Odvolací soud si podle mne nesprávně vyložil ustanovení občanského soudního řádu, co se týče lhůt pro podání žaloby pro obnovu řízení. Případ Kinský je specifický a ve prospěch Kinských hovoří rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva," řekl novinářům advokát šlechtického rodu Jaroslav Čapek. S klienty zváží možnost dovolání k Nejvyššímu soudu, podání k Ústavnímu soudu nebo i žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva.
Evropský soud pro lidská práva v únoru 2012 rozhodl, že Kinský byl v Česku zkrácen na svém právu na spravedlivý proces. Uložil České republice vyplatit 10 tisíc eur (tehdy asi 250 tisíc korun) za způsobenou újmu a 3380 eur (84 tisíc korun) na úhradu výloh. Štrasburský soud se nevyslovil k oprávněnosti Kinského nároků, ale kritizoval české úřady, které podle něj svým postupem a svými výroky mohly průběh soudních jednání ovlivnit.
Soud pro lidská práva kritizoval rovněž způsob, jakým byl Kinský během uplatňování svých restitučních nároků trestně stíhán. Česká policie v roce 2004 zahájila stíhání Kinského kvůli podezření, že se dopustil podvodu. Stíhání bylo podle štrasburského soudu "zjevně urážlivé".