Sněžku zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky je mimo provoz

ČTK ČTK
19. 11. 2023 18:27
Sněžku zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky je mimo provoz

Podle dat z měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky rychlost větru ve 12:30 v nárazu dosáhla více než 127 kilometrů v hodině. Kvůli silnému větru se dnes nerozjel horní úsek lanovky na Sněžku, dolní z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl v provozu.

Hranice orkánu činí 117,7 kilometru v hodině. Kolem 18:00 rychlost větru v nárazech dosahovala na Sněžce přes 90 km/h.

Teplota na 1603 metrů vysoké Sněžce, jejíž podnebí je v Krkonoších výjimečné, se dnes okolo 18:00 pohybovala kolem nuly. Pocitová teplota byla kvůli silnému větru ale výrazně nižší, kolem minus deseti stupňů. Ráno naměřili na Sněžce okolo minus pěti stupňů.

Na hřebenech Krkonoš, například u Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno okolo 20 centimetrů sněhu. V noci na dnešek napadla v podhůří Krkonoš první větší souvislá vrstva sněhu nadcházející zimy. Podle meteorologů je pravděpodobné, že kvůli oteplení souvislá sněhová pokrývka v podhůří v následujících dnech roztaje, v nejvyšších oblastech Krkonoš by měla vydržet.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy