Slzy na Staromáku: prohra v přímém přenosu

Slzy na Staromáku: prohra v přímém přenosu
Tým Portugalska zmařil šance na postup do semifinále.
První půle vypadala nadějně.
Fanoušků se pod obří obrazovku sešlo požehnaně.
První řady zprvu patřily bezdomovcům.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
22. 6. 2012 0:56

Praha - Fanoušci, kteří přišli podpořit český fotbalový tým před obří obrazovku na Staroměstské náměstí, se statečně vypořádávali s jeho prohrou.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy