Seznam Zprávy se musí omluvit za nepravdy, uvedl Polčák. Server se bude bránit

ČTK ČTK
12. 2. 2024 14:00
Seznam Zprávy se musí omluvit za nepravdy, uvedl Polčák. Server se bude bránit

Městský soud v Praze rozhodl, že se server Seznam Zprávy musí omluvit za nepravdy a dezinterpretace, které v roce 2022 uveřejňoval v článcích o europoslanci a advokátovi Stanislavu Polčákovi (STAN) a jeho právním zastupování obcí a občanů zasažených výbuchy muničních skladů ve Vrběticích. Polčák to ve středu řekl na tiskové konferenci. Podle šéfredaktora Seznam Zpráv Jiřího Kubíka jsou však Polčákova vyjádření hrubě zkreslující a každopádně předčasná. Proti rozsudku se chce Seznam bránit dovoláním, sdělil Kubík.

Podle soudu Seznam Zprávy informace zkreslovaly, v článcích ignorovaly rozsah poskytovaných služeb. Soud také uvedl, že pravdivé nebyly ani částky odměn, které server uváděl, řekl Polčák. Omluva musí být podle europoslance zveřejněna na dobu 15 dnů na stránkách serveru. Předpokládá, že bude zveřejněna v příštích dnech. "V omluvě má být přesně uvedeno, že jsem poskytoval se svými kolegy právní službu na odškodnění obcí, dále odškodnění občanů a rovněž administraci veřejných zakázek," uvedl Polčák.

Podle Kubíka žaloval Polčák redakci Seznam Zpráv za sérii článků týkajících se jím poskytovaných právních služeb pro obce v okolí Vrbětic ve třech případech. "Dvě žaloby byly v plném rozsahu pravomocně zamítnuty. Prvostupňovým soudem byla v plném rozsahu zamítnuta i třetí žaloba, proti čemuž se pan Polčák bránil odvoláním u Městského soudu v Praze," sdělil v pondělí Kubík.

"Na svých jednáních odvolací soud nezpochybnil podstatu celé kauzy, nicméně uvedl, že prostá matematická operace, kterou byla odměna ve výši 2,9 milionu korun za zastupování obce Vlachovice vydělena 62 vykázanými hodinami, představuje nepřiměřené zjednodušení, a to s ohledem na obsah smlouvy odkazující na další právní služby poskytnuté v budoucnu," řekl Kubík.

Kubík dále uvedl, že obě strany spory nyní čekají na písemné vyhotovení odvolacího rozsudku, proti kterému se Seznam Zprávy budou bránit dovoláním. "I z tohoto důvodu se dnešní tisková konference pana Polčáka jeví jako předčasná a značně zkreslená," dodal Kubík.

 

Právě se děje

Další zprávy