Šerafu střídá v čele Ředitelství vodních cest Peška

ČTK ČTK
10. 5. 2011 16:10
Karel Peška povede ŘVC dočasně, na pozici ředitele ministerstvo vypsalo konkurz

Praha - Ředitelství vodních cest (ŘVC) dočasně povede Karel Peška. Nahradí ve funkci Miroslava Šefaru, kterého koncem dubna odvolal ministr dopravy Radek Šmerda.

Peška nyní působí jako vrchní ředitel Úseku veřejné a vodní dopravy ministerstva dopravy. Řízením ŘVC je pověřený do doby, než se ve standardním výběrovém řízení vybere nový šéf ředitelství.

Důvodem Šefarova odvolání byla sporná zakázka na zdvihací železniční most v Kolíně za více než 1,2 miliardy korun. Kritéria pro výběr firmy měla být nastavena tak, že o lukrativní zakázku mohlo usilovat jen jediné sdružení firem Viamont DSP, Eurovia a EDS Holding.

Společnost EDS Holding přitom vznikla jen pár měsíců před soutěží. Zakázka se navíc zadala v době, kdy byl ministrem dopravy Aleš Řebíček (ODS), který byl před nástupem do vlády předsedou představenstva Viamontu DSP a podle médií mu patřila třetina akcií spoluvlastníka Viamontu DSP, firmy Viamont a.s.

Vedle vysokých nákladů čelila stavba také pochybnostem, zda je nutné zvedat v Kolíně most pro průjezdy vyšších lodí, když není Labe ani celoročně splavné.

 

Právě se děje

Další zprávy