Drahoš vs. Syková, Hilšer proti Jaklovi. Nejzajímavější souboje kandidátů do Senátu

jkr Karolína Oškerová, Gabriela Štvrtňová, jkr
13. 8. 2018 18:49
Vybrali jsme pro vás nejzajímavější střety podzimních senátních voleb.
Foto: Aktuálně.cz

Obvod č. 8. - Rokycany
Aktivista Martin Uhlíř (TOP 09) versus senátorka Milada Emmerová (ČSSD)

Občanský aktivista Martin Uhlíř kandiduje do senátních voleb za TOP 09. V Rokycanech se utká s Miladou Emmerovou z ČSSD, která obhajuje mandát z roku 2012.

Emmerová v minulosti působila jako ministryně zdravotnictví či hejtmanka Plzeňského kraje. Uhlíř se zviditelnil zejména na květnových protestech proti nacionalistické ruské skupině motorkářů Noční vlci. Při protestu se dostal do konfliktu s poslancem a místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, který podle svých slov přijel uctít památku ruských vojáků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy