Drahoš vs. Syková, Hilšer proti Jaklovi. Nejzajímavější souboje kandidátů do Senátu

jkr Karolína Oškerová, Gabriela Štvrtňová, jkr
13. 8. 2018 18:49
Vybrali jsme pro vás nejzajímavější střety podzimních senátních voleb.
Foto: Aktuálně.cz

Obvod č. 8. - Rokycany
Aktivista Martin Uhlíř (TOP 09) versus senátorka Milada Emmerová (ČSSD)

Občanský aktivista Martin Uhlíř kandiduje do senátních voleb za TOP 09. V Rokycanech se utká s Miladou Emmerovou z ČSSD, která obhajuje mandát z roku 2012.

Emmerová v minulosti působila jako ministryně zdravotnictví či hejtmanka Plzeňského kraje. Uhlíř se zviditelnil zejména na květnových protestech proti nacionalistické ruské skupině motorkářů Noční vlci. Při protestu se dostal do konfliktu s poslancem a místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, který podle svých slov přijel uctít památku ruských vojáků.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy