Rok očima fotografa Aktuálně.cz. Zaminovaná pláž, smrtelná tlačenice i výbuch granátu

Rok očima fotografa Aktuálně.cz. Zaminovaná pláž, smrtelná tlačenice i výbuch granátu
Zatímco Češi přispívali na zbraně, pod povrchem se v jednom z improvizovaných krytů schovávala na Ukrajině spolu se stovkami dalších i tato dvouletá holčička Eva. "Bouchalo to a potom na mě padalo sklo, sklo na mě padalo," opakovala dokola.
Na náměstích se stále ještě scházely stovky lidí protestující proti vládním opatřením omezující šíření koronaviru. Na jednom z nich se účastníci i svlékali.
Boje ale mohutně zasahovaly a stále zasahují i civilisty.
Letos se probudila i česká kulturní scéna. Poprvé od protikoronavirových opatření se v Praze konaly masové akce jako festival popkultury Comic-Con.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 12. 2022 8:49
Fotoreportér Aktuálně.cz Jakub Plíhal letos dvakrát navštívil válkou zasaženou Ukrajinu, dokumentoval maďarské parlamentní volby, dopady klimatické změny v Mongolsku nebo uličku v Jižní Koreji, kde v tlačenici zemřelo přes 150 lidí. V Česku fotil protesty a demonstrace, největší lesní požár v historii země či průvod Habsburků. Co přinesl rok 2022, shrnul fotograf v padesátce vlastních snímků.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

V krymském Sevastopolu hořela dělnická ubytovna, při požáru zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí zemřelo v noci na čtvrtek při požáru ubytovacího zařízení pro stavební dělníky ve městě Sevastopol na Ruskem anektovaném ukrajinském poloostrově Krym. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na záchranáře. Osud pěti dělníků je neznámý.

Požár vypukl v ubytovně z modulárních kontejnerů a objekt zcela shořel. Požářiště mělo podle místních úřadů plochu 200 metrů čtverečních.

"V současné době se dokončuje likvidace požáru a odklízejí se trosky," uvedla podle TASS sevastopolská prokuratura, která požár vyšetřuje. Podle ní obětí neštěstí se stali dělníci pracující na stavbě dálnice Tavrida, která má zajistit lepší spojení anektovaného poloostrova s Ruskem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paliva v Česku zdražila, benzin stojí nejvíc za posledních osm týdnů

Pohonné hmoty v Česku za poslední týden zdražily. Průměrná cena benzinu stoupla o 84 haléřů na 37,83 koruny za litr, a je tak nejvyšší za posledních skoro osm týdnů. Nafta od minulé středy zdražila o 26 haléřů na 37,67 koruny za litr. Naposledy byl diesel dražší před téměř čtyřmi týdny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Nejlevnější paliva tankují řidiči v Královéhradeckém kraji, kde je litr naturalu v průměru za 37,40 koruny. Naftu na východě Čech prodávají za 37,11 koruny. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze. Litr benzinu vyjde v hlavním městě průměrně na 39,05 koruny. Nafta se v metropoli prodává za 39,19 koruny za litr.

Pohonné hmoty v ČR zlevňovaly vytrvale od konce loňského října. V prvních dnech letošního roku cena rostla, aby následně dva týdny paliva opět zlevňovala. V posledních zhruba dvou týdnech se ceny pohonných hmot vrátily k růstu.

Paliva jsou v současnosti dražší než před rokem. Za benzin tehdy řidiči platili o téměř 1,50 koruny méně než nyní, nafta byla počátkem loňského února levnější skoro o 2,50 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy