Pršet bude do poloviny týdne, víkend přinese teplo a sluníčko

ČTK ČTK
28. 8. 2023 7:30
Do poloviny tohoto týdne vydrží současné chladné a deštivé počasí. V pondělí a v úterý se ještě mohou vyskytnout i silné bouřky. Od čtvrtka se začne oteplovat a vyjasní se. Víkend by měl být převážně slunečný s teplotními maximy až 28 stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

V Čechách bude až do úterního rána vydatně pršet. Nejintenzivnější déšť očekávají meteorologové v centrálním pásu Čech od jihu k severu, a to hlavně v pondělí pozdě večer a v noci. Na Moravě a ve Slezsku zase hrozí silné až velmi silné bouřky s přívalovým deštěm. Po deštích se mohou hladiny některých řek odvodňujících zejména Jeseníky, Beskydy, Bílé Karpaty a také toky v jižních a středních Čechách zvednout na první, tedy nejnižší povodňový stupeň. 

Při vydatných srážkách může v Čechách napršet místy i kolem 40 milimetrů vody za šest hodin, celkově až 60 milimetrů za 24 hodin.

V úterý už by měly být  bouřky jen na východě, mohou být ale i silné. Ve středu bude ještě obloha zatažená, ovšem k večeru se začne vyjasňovat. Nejvyšší teploty se v oba dny budou držet pod 20 stupni, na východě může být o něco tepleji.

Ve čtvrtek už očekávají meteorologové polojasno, přeháňky se vyskytnou jen ojediněle a k večeru jich bude ubývat. V pátek bude jasno až polojasno, s teplotními maximy okolo 25 stupňů.

O víkendu má být jasno až polojasno. V jeho druhé polovině se může přechodně zatáhnout a místy zapršet. Nejvyšší denní teploty budou 23 až 28 stupňů Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy