Policisté honili ozbrojeného muže, ten se zastřelil

Redakce DOM
12. 1. 2008 19:45
Incident se odehrál v samém centru Prahy
Nákupní centrum Palladium. Ilustrační snímek
Nákupní centrum Palladium. Ilustrační snímek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V centru Prahy se v sobotu odpoledne odehrála policejní honička, která skončila smrtí pronásledovaného.

Policisté na muže přišli při kontrole v hernách v okolí Masarykova nádraží. "Šlo o kontrolu, neboť existovalo podezření, že jde o hledaného pachatele," uvedla mluvčí policie Eva Brožová.

Televize Prima a Nova uvedly, že mrtvý muž v prosinci a v lednu loupil v pražských bankách. Poslední loupeže se údajně dopustil v pátek v Klapkově ulici v Kobylisích. Na dopadení lupiče byla vypsána odměna.

Muž udal falešné jméno, policisté jej tedy požádali o doklady. Místo toho začala honička, která skončila v garážích nedávno otevřeného obchodního centra Palladium.

Podle serveru Týden.cz ještě předtím muž, ozbrojený pistolí, vběhl do protějšího obchodního domu Kotva.

"Muž se zbraní pak vyběhl z obchodního domu Kotva pronásledován policisty. Honička musela trvat dlouho, všichni byli unavení a zadýchaní," řekl serveru očitý svědek. Prchající muž pak běžel na stanoviště taxi, chtěl policistům ujet. "Žádný taxikář ho do vozu nepustil, tak utíkal směrem k podzemním garážím Palladia a policista za ním. Honil ho ale jen jeden policista, ti ostatní se drželi zpátky."

V podzemí jej policisté dohonili, podle Brožové je ovšem ohrožoval zbraní a tak jej jeden z policistů střelil do nohy. Na místo se začaly sjíždět záchranky i policejní posily. V okolí obchodního centra byl omezen provoz.

V tu chvíli ležel neznámý muž na zemi a vyhrožoval, že se zabije. Několik policistů se mu to podle České televize asi patnáct minut snažilo rozmluvit. Nakonec si přiložil pistoli k hlavě a vystřelil.

Totožnost mrtvého policie ještě prověřuje. Do případu se také - kvůli střelbě - vložila Inspekce ministerstva nivtra.

 

Právě se děje

Další zprávy