Policisté honili ozbrojeného muže, ten se zastřelil

Redakce DOM
12. 1. 2008 19:45
Incident se odehrál v samém centru Prahy
Nákupní centrum Palladium. Ilustrační snímek
Nákupní centrum Palladium. Ilustrační snímek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V centru Prahy se v sobotu odpoledne odehrála policejní honička, která skončila smrtí pronásledovaného.

Policisté na muže přišli při kontrole v hernách v okolí Masarykova nádraží. "Šlo o kontrolu, neboť existovalo podezření, že jde o hledaného pachatele," uvedla mluvčí policie Eva Brožová.

Televize Prima a Nova uvedly, že mrtvý muž v prosinci a v lednu loupil v pražských bankách. Poslední loupeže se údajně dopustil v pátek v Klapkově ulici v Kobylisích. Na dopadení lupiče byla vypsána odměna.

Muž udal falešné jméno, policisté jej tedy požádali o doklady. Místo toho začala honička, která skončila v garážích nedávno otevřeného obchodního centra Palladium.

Podle serveru Týden.cz ještě předtím muž, ozbrojený pistolí, vběhl do protějšího obchodního domu Kotva.

"Muž se zbraní pak vyběhl z obchodního domu Kotva pronásledován policisty. Honička musela trvat dlouho, všichni byli unavení a zadýchaní," řekl serveru očitý svědek. Prchající muž pak běžel na stanoviště taxi, chtěl policistům ujet. "Žádný taxikář ho do vozu nepustil, tak utíkal směrem k podzemním garážím Palladia a policista za ním. Honil ho ale jen jeden policista, ti ostatní se drželi zpátky."

V podzemí jej policisté dohonili, podle Brožové je ovšem ohrožoval zbraní a tak jej jeden z policistů střelil do nohy. Na místo se začaly sjíždět záchranky i policejní posily. V okolí obchodního centra byl omezen provoz.

V tu chvíli ležel neznámý muž na zemi a vyhrožoval, že se zabije. Několik policistů se mu to podle České televize asi patnáct minut snažilo rozmluvit. Nakonec si přiložil pistoli k hlavě a vystřelil.

Totožnost mrtvého policie ještě prověřuje. Do případu se také - kvůli střelbě - vložila Inspekce ministerstva nivtra.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Policie evakuuje desítky lidí z bytových domů kolem zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku, při výkopových pracích se našla letecká puma.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy