Policista, který v Praze v opilosti napadl dívku, byl zproštěn služby

ČTK ČTK
3. 4. 2024 13:11
Policista, který v Praze v opilosti napadl dívku, byl zproštěn služby

Policista, který v polovině února v opilosti napadl v Praze devatenáctiletou dívku, byl zproštěn výkonu služby. Případem se dál zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Policie o tom dnes informovala na síti X. Na incident upozornil v březnu server Blesk.cz.

"Řízení ve věci zproštění, které nadřízený s dotyčným vedl, skončilo a policista byl zproštěn výkonu služby. Případ v trestní rovině stále řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů," uvedla dnes policie.

Napadení se podle Blesku stalo 17. února v Nádražní ulici v Praze před nočním barem. Policista tam dorazil ve slavnostní uniformě z policejního plesu na Žofíně. Muž dívku napadl, za vlasy ji tahal po ulici a následně ji zaklekl. Údajně mu pomáhala i jeho přítelkyně, která podle webu rovněž pracuje u policie. Přihlížející lidé se policistu snažili zastavit, na místo pak dorazila hlídka. Muži podle Blesku naměřila policie 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho přítelkyni 1,6 promile. Pro napadenou ženu musela přijet sanitka.

 

Právě se děje

Další zprávy