Policie v kauze Krajské zdravotní vyšetřuje i odpadové zakázky pro Marius Pedersen

ČTK ČTK
4. 3. 2024 17:16
Policie v kauze Krajské zdravotní vyšetřuje i odpadové zakázky pro Marius Pedersen

Policie v případu společnosti Krajská zdravotní z Ústí nad Labem vyšetřuje i zakázky v odpadovém hospodářství, v nichž byla úspěšná odpadová společnost Marius Pedersen. Vyplývá to z dnešního vyjádření společnosti Marius Pedersen k případu. Firma, která patří stejnojmenné dánské společnosti, uvedla, že vyšetřujícím orgánům poskytuje plnou součinnost. Policie v případu Krajské zdravotní a Nemocnice Jihlava začala před dvěma týdny stíhat deset lidí kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu. Pět obviněných soud poslal do vazby.

Společnost Marius Pedersen, která patří k lídrům odpadového hospodářství v Česku, v pondělí uvedla, že Krajskou zdravotní obsluhovala již mnoho let předtím, než společnost služby v roce 2023 opět soutěžila. "Marius Pedersen uspěla v necelých 80 procentech rozsahu vypsané zakázky v oblasti odpadového hospodářství. Tyto soutěže jsou v současnosti rovněž předmětem probíhajícího šetření. Městská policie poskytuje plnou součinnost orgánům provádějícím šetření," uvedla společnost.

Krajská zdravotní by podle serveru Seznam Zprávy měla firmě Marius Pedersen za svoz a odstranění komunálního nebo nebezpečného odpadu zaplatit v dalších čtyřech letech přes 170 milionů korun bez DPH. Podle serveru se v souvislosti se zakázkou vyplácely úplatky. Server také uvedl, že policie v případu obvinila i obchodního manažera firmy Marius Pedersen Pavla Borůvku. Ten serveru s odkazem na vyšetřování řekl, že se nebude vyjadřovat a o předání úplatku nic neví.

 

Právě se děje

Další zprávy