Policie při páteční bezpečnostní akci zaznamenala téměř 2200 dopravních přestupků

ČTK ČTK
22. 4. 2024 17:23
Policie při páteční bezpečnostní akci zaznamenala téměř 2200 dopravních přestupků

Dopravní policisté zaznamenali při páteční celorepublikové bezpečnostní akci 2166 dopravních přestupků. Mezi prohřešky převažovalo překročení nejvyšší povolené rychlosti, které tvořilo téměř tři čtvrtiny zdokumentovaných přestupků. Policisté uložili pokuty za víc než 3,5 milionu korun, uvedla na webu mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Do celorepublikové akce Speed Marathon se 19. dubna zapojilo 727 policistů, kteří za 24 hodin zkontrolovali téměř 4700 aut. Přestože policie informovala o kontrolách předem a zveřejnila i seznam hlídaných úseků, zaznamenala 1578 případů, kdy motoristé porušili rychlostní limity.

Další prohřešky proti dopravním předpisům byly výrazně méně časté. Ve zhruba 160 případech policisté odhalili nevyhovující technický stav vozidla a ve 107 případech se řidiči provinili telefonováním za jízdy. Dálniční poplatek nemělo zaplacený 54 motoristů a požití zakázaných látek hlídky zaznamenaly u 19 lidí.

Celkem policisté uložili pokuty za 3 555 200 korun. "V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří," uvedla Rubášová.

Akce Speed Marathon se v podobném rozsahu konala i loni. Tehdy policisté zaznamenali přes 2100 případů překročení rychlostních limitů. Většinu z nich tehdy projednaly hlídky na místě a rozdaly pokuty dohromady za 1,4 milionu korun. Celkem loni při Speed Marathonu policisté odhalili asi 2800 přestupků.

 

Právě se děje

Další zprávy