Vrah s kladivem. "Snědl zavařené maso, vykouřil cigaretu a rozpoutal krveprolití"

Pavel Švec Pavel Švec
23. 10. 2023 9:18
Pátek 3. dubna 1981. Manželé Pavel a Věra z Břuchotína na Olomoucku ten den pomáhali příbuzným se sadbou brambor. Devětadvacetiletá Věra se vpodvečer s dětmi vydala domů dříve. Manžel se totiž ještě zdržel a dorazil až za dvě hodiny. Tato časová prodleva se jeho rodině stala osudnou. V domku řádil vrah.
Video: Pavel Švec

Podcast Podivné zločiny poslouchejte na všech svých oblíbených aplikacích, na Spotify a Apple podcastech.

Následující den ráno lidé v Olomouci zadrželi mladého muže oblečeného v ženských šatech. Snažil se ukrást osobní automobil a zmizet. Rychle se ukázalo, že to on je pachatelem brutálního zločinu.

"Veškerou dokumentaci k případu přísně utajit, znovu poučit veškeré pracovníky, kteří se na objasňování případu podíleli, aby zachovali naprostou mlčenlivost. Jde hlavně o to, aby informace o osobě pachatele nepronikla k osobám z řad chartistů a nepřátelských elementů," zněl rozkaz komunistických orgánů, které se snažily pravdu o původu vraha ututlat.

Poslechněte si celý díl:

Podcast Aktuálně.cz Podivné zločiny přibližuje okolnosti záhadných či neobvyklých kriminálních případů z doby komunistické nadvlády v Československu. Na základě dobových vyšetřovacích spisů a dalších dokumentů z policejních archivů představuje podivnosti ve vyšetřování, zamlžená svědectví, nejasnosti i nové detaily zločinů.

 

Právě se děje

Další zprávy