Oprava Barrandovského mostu v Praze se o rok urychlí, skončí už letos

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 2. 2024 10:15
Oprava Barrandovského mostu v Praze se o rok urychlí, skončí už letos

Silničáři letos dokončí kompletní opravu Barrandovského mostu v Praze. Technická správa komunikací sloučila zbylé práce naplánované pro roky 2024 a 2025 do jednoho roku. Práce začnou 11. března a potrvají do konce letních prázdnin.

Silničáři se při nich zaměří na severní část mostu ve směru z Braníku na Smíchov, uvedli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a náměstek ředitele technické správy Josef Richter. Loni a předloni správa opravila část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku.

Barrandovský most tvoří dva mosty, a to jižní, po kterém jedou auta ve směru ze Smíchova do Braníku a severní, po kterém jezdí v opačném směru. Most z roku 1983 nebyl nikdy kompletně opraven. Denně ho přejede na 140 tisíc aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.

Po dobu oprav bude provoz omezen a auta budou jezdit namísto čtyřmi pouze třemi jízdními pruhy. Uzavřen zůstane chodník a cyklostezka. Konkrétní dopravní omezení správa komunikací ještě představí.

"Důvod sloučení (etap) je prostý, je to proto, abychom se vyhnuli dopravním omezením v roce příštím. Podaří se nám ušetřit čas z celkové sumy uzavírek, kterými by musel most projít," řekl Hřib. Silničářům podle něho odpadne nutnost dělat jednu přípravnou a jednu dokončovací fázi oprav. Přechod mezi původně třetí a čtvrtou fází by se měl uskutečnit v červnu.

 

Právě se děje

Další zprávy