Odtajněno: Falešní filmaři si herečky fotili nahé. Sousedé záviděli, pak se vysmívali

Jaroslav Mareš Jaroslav Mareš
3. 4. 2024 9:23
Novinář a badatel Jaroslav Mareš už mnoho let hledá zapomenuté a utajené příběhy, které měly zůstat už navždy uzavřené v archivech. Některé z nich se do střežených archivů dostaly kvůli tomu, že by jejich zveřejněním měl někdo pořádnou ostudu. Třetí epizoda podcastu Odtajněno má název Nejslavnější podvod v dějinách Slovenska.
Odtajněno - Filmárovce (teaser) | Video: Jaroslav Mareš

Podcast Odtajněno: Největší průšvihy našich dějin poslouchejte na všech svých oblíbených aplikacích, na Spotify a Apple podcastech.

Zatímco v Čechách máme Harryho Jelínka, který prodal důvěřivému Američanovi hrad Karlštejn, na Slovensku mají ostudu, na kterou velmi neradi vzpomínají především ve slovenských Čachticích. Události z 60. let minulého století vstoupily do povědomí jako aféra Filmárovce. 

Představte si, že do vaší obce přijedou filmaři, přivezou velkou filmovou kameru a začnou hledat komparzisty. Chtějí natočit historický velkofilm. Sepisují smlouvy s pohádkovými honoráři, pro vybrané herce zařizují pasy a plánují, kde všude v cizině se bude natáčet. Odolali byste?

Natáčení velkofilmu Bátorička o známé uherské hraběnce je však celé nějaké podezřelé. Přesto některé z hereček později popisují, jak je filmaři pod záminkou příprav na milostné scény vyfotili nahé a pod pohrůžkou zveřejnění fotografií je přiměli k intimnímu styku. A to nebyl ani zdaleka jediný skandál.

Podcast v plné délce si můžete přehrát i zde:

Podcast Aktuálně.cz Odtajněno přibližuje okolnosti bizarních skandálů, afér a průšvihů, které se odehrály zejména v minulém století, ale zabrousí i do starší historie. Série novináře a badatele Jaroslava Mareše poutavě popisuje skandály tuzemských osobností, neznámá pozadí událostí či neuvěřitelné přešlapy tajných služeb. Autor rovněž provozuje web Badatelé.net.

 

Právě se děje

Další zprávy