Obrazem: Tenkrát 17. listopadu 1989

Obrazem: Tenkrát 17. listopadu 1989
Policisté s ochrannými štíty...
... a bezbranní studenti. Pamětníci připomínají velký chlad, který tehdy panoval.
Policejní kordon na Národní třídě sevřel čelo pochodu demonstrantů. Při zásahu bezpečnostní složek bylo poté zraněno přes 560 lidí.
Mezinárodní den studentstva, někdy též Světový den studentstva, je připomínkou tragických událostí, k nimž došlo v období od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším Protektorátě Čechy a Morava. Byl vyhlášen v roce 1941 v Londýně při příležitosti druhého výročí těchto událostí. Mezinárodní den studentstva je tak jediným dnem mezinárodního významu, který má český původ.
Foto: ČTK
Dan Poláček Jan Gazdík Dan Poláček, Jan Gazdík
17. 11. 2020 7:20
Letošní připomínky brutální akce Sboru národní bezpečnosti proti studentům 17. listopadu 1989 proběhnou kvůli pandemii v porovnání s minulými lety nesrovnatelně skromněji. Připomeňme si proto impuls, který vedl k pádu komunistické totality několika dobovými snímky, ale i těmi z oslav svobody a demokracie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy