reklama
 
 

Obchodníci chválí advent, nakupuje se jako loni

22. 12. 2012 19:15
Obchodníci jsou s tržbami během posledních dvou adventních víkendů spokojeni

Praha - Lidé pravděpodobně za dárky a předvánoční nákupy utratí tolik co loni. Vyplývá to ze sobotní ankety mezi prodejci. 

Obchodníci jsou s tržbami během posledních dvou adventních víkendů spokojeni. Konkrétní čísla z prodejů za sobotu sice k dispozici nejsou, prodejci ale říkají, že lidí je v obchodech stejně jako minulý víkend, který byl velmi silný.

"Lidi dnes nakupovat chodí ve velkém počtu," řekla mluvčí řetězce prodejen Albert Judita Urbánková. Tržby budou podle ní pravděpodobně vyšší než nedělní. Podobný trend se projevil i o předchozích adventních víkendech. 

Řada lidí navíc poslední den před Štědrým dnem bude chtít strávit ve větším klidu, a proto poslední nákupy vyřizovali dnes, dodala.

Spokojený s dosavadní výší tržeb je podle mluvčího Michaela Šperla i řetězec Kaufland. První a druhý adventní víkend podle něj z hlediska tržeb nebyly příliš silné.

Příjemným překvapením jsou naopak druhé dva víkendy, kdy se tento pomalý začátek podařilo dohnat. Dodal ale, že definitivní bilanci za celými Vánocemi podpořenou prodejními statistikami bude mít společnost k dispozici teprve začátkem ledna.

Desetina Čechů nakupuje podle průzkumu agentury GfK vánoční dárky až na poslední chvíli.

Největší část zákazníků (62 procent) je vybírá v předstihu a začíná s předvánočními nákupy již v říjnu nebo listopadu. Atraktivním obdobím pro nakupování je také doba po vánočních svátcích. 

Na 44 procent spotřebitelů v souvislosti s pořízením vánočních dárků uvažuje o možnosti využití povánočních výprodejů.

autor: ČTK | 22. 12. 2012 19:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama