O víkendu teploty vystoupají většinou nad 20 stupňů, budou se objevovat přeháňky a bouřky

ČTK ČTK
23. 5. 2024 7:48
O víkendu teploty vystoupají většinou nad 20 stupňů, budou se objevovat přeháňky a bouřky

V Česku se do konce týdne budou objevovat přeháňky a bouřky, teploty většinou vystoupají nad 20 stupňů Celsia, o víkendu bude nejtepleji na Moravě a ve Slezsku, v neděli místy až 26 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přeháňky a bouřky se budou vyskytovat hlavně přes den, v noci se situace uklidní. Meteorologové takové situaci říkají "počasí s denním chodem", uvedl dnes ČHMÚ na sociální síti X.

"Dnes čekáme přeháněk a bouřek z následujících dní nejméně, naopak pátek by měl být nejchladnější a také nejdeštivější," sdělil ČHMÚ. Nejvyšší denní teploty se dnes budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 16 stupňů. V pátek meteorologové předpokládají přes den 17 až 21 stupňů Celsia.

Také v sobotu a v neděli se během dne na většině území objeví přeháňky a místy bouřky. V sobotu se nejvyšší denní teploty očekávají mezi 19 až 23 stupni Celsia, ve Slezsku až 25 stupňů, a v neděli 20 až 24 stupňů, na Moravě a ve Slezsku místy až 26 stupňů.

Podobný ráz počasí vydrží i na začátku příštího týdne.

 

Právě se děje

Další zprávy