Novináři nevěřili svým očím. Hniličkův mluvčí utnul brífink při otázkách na Bendu

Video Video
26. 1. 2021 17:44
Krátce poté, co Milan Hnilička (ANO) na jednání sněmovny složil poslanecký mandát, došlo v kuloárech k netradiční situaci. Šéf sportovní agentury po několika otázkách novinářů na radu svého mluvčího Jakuba Večerky odešel, aniž by odpověděl na dotazy, které mířily třeba na jeho vztah s kontroverzním exposlancem za ČSSD a podnikatelem Petrem Bendou.
Hniličkův mluvčí nečekaně utnul dotazy novinářů | Video: Radek Bartoníček

Hnilička na improvizovaném brífinku mj. vysvětloval, co na narozeninové oslavě Bendy v teplickém hotelu dělal. "Přijel jsem pogratulovat letitému známému, potkal jsem se tam i s Jiřím Šlégrem, jsem v kontaktu s mnoha organizacemi. Víc k tomu netřeba dodávat," řekl Hnilička novinářům. "Byla to hloupá chyba. Dnes tu stojím a musím ukončit svůj mandát," dodal olympijský medailista z Nagana.

V tu chvíli do improvizovaného tiskového brífinku zasáhl mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka a dotazy ukončil. "Tohle není možné, to přece není normální," reagovali na to novináři, zatímco Hnilička opustil předsálí atria sněmovny. Novináři tak mj. nedostali odpověď na jeho vztah s Bendou.

Podívejte se na video v úvodu článku.

 

Právě se děje

před 14 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy