Nejodpovědnější firmy roku 2013 jsou Siemens a Galvamet

18. 10. 2013 10:35
V Praze byly vyhlášeny prestižní výroční ceny TOP Odpovědná firma 2013.
Foto: Alexandr Hudeček

Praha - Jubilejní desátý ročník prestižní ceny za odpovědné podnikání TOP Odpovědná firma zná své letošní vítěze. Nejúspěšnější firmy si převzaly své ceny ve 13 soutěžních kategoriích ve čtvrtek na galavečeru ve Slovanském domě.

Vítězem hlavních cen TOP Odpovědná velká firma 2013 se stala společnost Siemens za dlouhodobý odpovědný přístup v klíčových oblastech své činnosti. Druhé místo získala společnost Škoda Auto a na třetím místě se umístila Telefónica Czech Republic.

Vítězem ceny TOP Odpovědná malá firma 2013 se stala společnost Galvamet za komplexní odpovědné řízení společnosti a firemní kulturu. Druhé místo v této kategorii získala společnost eBrána a třetí místo PRK Partners, advokátní kancelář.

Soutěž TOP Odpovědná firma každoročně reaguje na palčivá témata z oblasti odpovědného podnikání, a tak i letos firmy mohly hlásit své odpovědné projekty, zaměřené na zvyšování kvality pracovního a soukromého života, do kategorie Pracoviště budoucnosti 2013. V této kategorii zvítězila společnost Tchibo Praha za projekt Společně tvoříme svět. TOP Odpovědným hotelem je Hilton Prague a Odpovědným prodejcem Jednota, spotřební družstvo České Budějovice.

Pavel Baudiš
Pavel Baudiš | Foto: Aktuálně.cz

Počtvrté byla letos udělena i cena Odpovědný leader 2013 - cena společnosti Zentiva, o jejímž nositeli rozhodují hlasováním čtenáři Aktuálně.cz. Letos získala nejvíc hlasů dvojice Pavel Baudiš a Eduard Kučera, zakladatelé firmy Avast Software, nominovaní za založení Nadačního fondu AVAST, do kterého firma přispívá dvěma a půl procenty hrubého zisku (celková věnovaná částka do fondu už přesáhla 80 milionů korun). Nadační fond AVAST podporuje projekty Člověka v tísni, Konta Bariéry či např. Domova Sue Ryder. Prioritně podporuje projekty, které pomáhají umírajícím.

Prestižní soutěž TOP Odpovědná firma je jediný žebříček v České republice, který již deset let oceňuje a hodnotí odpovědné podnikání a firemní CSR projekty (oceněné firmy vybírá nezávislá odborná komise).

Eduard Kučera, Avast Software
Eduard Kučera, Avast Software | Foto: Aktuálně.cz

„Odpovědnost v podnikání je stále více součástí strategického přístupu u velkých i malých firem. V desátém roce ceny vidíme neuvěřitelný posun u firem všech velikostí a zaměření. Každým rokem stojí o ocenění v soutěži TOP Odpovědná firma stále větší množství firem. V letošním roce se jich přihlásilo téměř 80," říká Pavlína Kalousová, předsedkyně platformy Byznys pro společnost, která cenu uděluje.

PŘEHLED VÍTĚZŮ LETOŠNÍHO ROČNÍKU

TOP ODPOVĚDNÁ VELKÁ FIRMA 2013 (cena společnosti Tchibo Praha):

1. Siemens Česká republika

2. Škoda Auto

3. Telefónica Czech Republic

TOP ODPOVĚDNÁ MALÁ FIRMA 2013 (cena společnosti Telefónica Czech Republic):

1. Galvamet

2. eBrána

3. PRK Partners, advokátní kancelář

ODPOVĚDNÝ PRODEJCE 2013 (cena společnosti Plzeňský Prazdroj):

Jednota, spotřební družstvo České Budějovice

ODPOVĚDNÝ HOTEL A RESTAURACE 2013:

Hilton Prague

PRACOVIŠTĚ BUDOUCNOSTI 2013 (cena společnosti Accenture):

Tchibo Praha

FIRMA VSTŘÍCNÁ SENIORŮM 2013 (cena společnosti GlaxoSmithKline):

ČEZ

NEJANGAŽOVANĚJŠÍ ZAMĚSTNANCI 2013 (cena společnosti Tesco Stores):

KPMG

SPOLEČENSKY PROSPĚŠNÝ PROJEKT 2013 (cena společnosti TESCO SW):

Nestlé Česko (Nestlé pro vodu v krajině)

FIRMA A ŠKOLA 2013 (cena Skupiny ČEZ):

Siemens Česká republika

LEADER V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ 2013 (cena společnosti Tetra Pak Česká republika):

Vodafone Czech Republic

ODPOVĚDNÝ LEADER 2013 (cena společnosti Zentiva):

(o vítězi hlasováním rozhodují čtenáři Aktuálně.cz):

Pavel Baudiš a Eduard Kučera, Avast Software

Kromě uvedených cen byly vyhlášeny i Ceny veřejnosti v kategoriích TOP Odpovědná velká firma a TOP Odpovědná malá firma, o jejichž vítězích hlasováním rozhodli čtenáři iHNED.cz; v prvním kategorii zvítězila firma ČEZ, ve druhé EnviWeb.

Podrobnosti o soutěžících firmách, jejich vítězných projektech a další informace najdete na www.topodpovednafirma.cz.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 1 hodinou

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy