Nákladní vůz na D2 narazil do doprovodného vozu vojenského konvoje. Na místě jsou dva zranění

ČTK ČTK
24. 5. 2024 9:52
Nákladní vůz na D2 narazil do doprovodného vozu vojenského konvoje. Na místě jsou dva zranění

Nákladní vůz na dálnici D2 narazil v noci na pátek do doprovodného vozu konvoje německé armády, který se vracel ze cvičení NATO. Dva lidé utrpěli zranění, oba jsou Češi. Dálnice byla ve směru na Brno asi tři hodiny uzavřená, jezdilo se odklonem. Uvedli to mluvčí policie Bohumil Malášek a záchranné služby Michaela Bothová.

Nehoda se stala kolem 23:00 na 42. kilometru ve směru na Brno. "Doprovodný vůz vjel do připojovacího pruhu, aby mohl konvoj německé armády plynule najet, zezadu do něj narazil nákladní vůz. Konvoj se vracel ze cvičení NATO," uvedl Malášek. Konvoj doprovázela vojenská policie, oba zranění jsou Češi. Příčinu nehody policisté vyšetřují.

Záchranná služba vyslala k nehodě vrtulník a dvě pozemní posádky. "V péči jsme měli dva muže středního věku, jednoho jsme po ošetření středně těžce zraněného letecky transportovali do Fakultní nemocnice Brno, druhého jsme po ošetření lehce zraněného předávali břeclavské nemocnici," uvedla Bothová.

Dálnice byla ve směru uzavřená zhruba do dnešních 2:00, jezdilo se odklonem. Vzhledem k pozdní hodině dopravní komplikace nevznikaly.

 

Právě se děje

Další zprávy