Na východě území je 35 °C. Večer ale přijdou bouřky

Dagmar Honsová, Meteopress
6. 8. 2012 15:37
Pondělí bude nejteplejším dnem týdne. Již v úterý se ochladí
Foto: Reuters

Praha - Tropický den odstartovala již ojediněle teplá noc. Na Vsetínsku neklesla místy teplota vzduchu pod 20 °C. Přes den rtuť teploměru nezřídka stoupá ke 35 °C.

Přitom je to přesně 14 dní, co po ránu klesala minima v mrazových kotlinách pod bod mrazu.

Na Moravě a ve Slezsku se odpolední teploty šplhají až na 35 °C - tato teplota byla v 15 hodin naměřena v Ostravě-Porubě, v Bělotíně a v Brodě nad Dyjí, Brno-Žabovřesky hlásí 34,9 °C a Brno-Tuřany 34,7 °C.

V Čechách je chladněji - na Karlovarsku se rtuť teploměru zastavila na 17,3 °C, v Praze-Karlově je 28,4 °C.

Teplé jihozápadní proudění ukončí přechod studené fronty, na které se mohou, zejména na východě území, během pondělního večera a noci na úterý tvořit silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a nárazy větru až kolem 90 km/h.

Pondělí bude nejteplejším dnem týdne - už v úterý přinese chladnější vzduch od severozápadu ochlazení.

Nejvyšší odpolední teploty se v úterý zastaví na 23 až 27 °C a podobné to bude i v dalších dnech.


 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy