Na Semilsku po střetu s jelenem havaroval autobus, pět lidí bylo zraněno

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 5. 2017 19:13
Plně obsazený autobus s cizinci havaroval ve čtvrtek u Studence na Semilsku po střetu s jelenem. Při nehodě bylo pět lidí zraněno, z toho dva středně těžce. Řekl to krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Zraněné převezla záchranná služba do nemocnic v Jilemnici a Vrchlabí. Nehoda se stala na silnici 296 mezi Studencem a Dolní Brannou na pomezí Libereckého a Královéhradeckého kraje po 17:00. "Autobus po střetu s jelenem vyjel ze silnice do pole," uvedla liberecká mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. V autobusu cestovali senioři, zhruba 50 lidí. "Byl jim přistaven náhradní autobus," dodala Šrýtrová.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 52 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy