Mobilní verzi Portálu občana spustí Digitální a informační agentura už ve čtvrtek

ČTK ČTK
16. 4. 2024 14:13
Mobilní verzi Portálu občana spustí Digitální a informační agentura už ve čtvrtek

Digitální a informační agentura oficiálně spustí novou mobilní aplikaci Portál občana ve čtvrtek. Mobilní verzi si bude možné stáhnout z App Store a Google Play. Nabídne více než 600 služeb státu, které dosud byly dostupné ve webové verzi. Oznámil to úřad místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše.

"Výhodou bude dostupnost přibývajících služeb státu digitálně, jen za pomoci mobilního telefonu. V aplikaci uživatelé přehledně naleznou vše, co ve webové verzi, včetně možnosti správy datových schránek," uvedl Jakub Neščivera z úřadu místopředsedy vlády.

Portál občana vznikl v roce 2018 pro elektronickou komunikaci občanů se státem a v minulém roce prošel změnou designu i uživatelského rozhraní. Mimo jiné umožňuje podání daňového přiznání, generování výpisů z rejstříku trestů, katastru nemovitostí nebo z bodového hodnocení řidiče.

Mobilní aplikace nabídne podle ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída všechny jeho služby a navíc bude možné si nechat zasílat notifikace změn týkajících se uživatele přímo na mobil.

 

Právě se děje

Další zprávy