Mafru opouští šéf redakce MfD Kubík a šéf Metra Rubeš

ČTK ČTK
5. 9. 2014 20:00
Odchod dalších velkých jmen následuje nedlouho poté, co vedení redakce MfD opustili Jakub Unger a Sabina Slonková.
Foto: Jan Langer

Praha - Nakladatelství Mafra opouští ředitel redakce Mladé fronty Dnes (MfD) Jiří Kubík a šéfredaktor bezplatného deníku Metro Josef Rubeš. Uvedl to server Echo24.cz. Oba jsou dlouholetými zaměstnanci Mafry.

Důvody odchodu Kubík ani Rubeš nezveřejnili. Vydavatelství to nechce komentovat. V červnu z postu šéfredaktorky MfD odstoupila Sabina Slonková.

"Vzhledem k dohodě se Štěpánem Košíkem (předsedou představenstva Mafry) to nemůžu komentovat," řekl serveru Echo24.cz Kubík. Rubeš svůj odchod připustil. "Nyní jednáme o mé další spolupráci, nebo odchodu," řekl.

Ani Mafra nechtěla Kubíkův konec komentovat. "V tuto chvíli jsou to standardní spekulace, ke kterým se nebudeme vyjadřovat," oznámila ČTK Miloslava Nováková z vydavatelství. K odchodu Rubeše řekla, že nic ještě není rozhodnuto. Nyní to není aktuální.

Mafra prošla za poslední rok řadou personálních změn. Loni nakladatelství opustila řada novinářů poté, co Mafru v říjnu převzala společnost Agrofert šéfa hnutí ANO a nynějšího ministra financí Andreje Babiše. Odešli i šéfredaktoři LN a MfD Dalibor Balšínek a Robert Čásenský.

Důvody odstoupení tehdy neupřesnili, Čásenský pouze řekl, že se nejedná o vynucené rozhodnutí. Třeba Jaroslav Kmenta, mimo jiné autor knižní trilogie Kmotr Mrázek, ale při odchodu z MfD řekl, že jako investigativní novinář nemůže pracovat pro "politika, oligarchu Babiše".

Nyní následuje další vlna odchodů lidí, kteří se na svá místa dostali až po převzetí Mafry Agrofertem. Krátce před Slonkovou odešel ředitel regionálních redakcí Mafry Jakub Unger a následně opustil redakční radu MfD právě v souvislosti s koncem Slonkové spisovatel Pavel Kosatík.

 

Právě se děje

Další zprávy