Ráj pro děti pod dohledem Velkého bratra

Ráj pro děti pod dohledem Velkého bratra
Před dvěma lety tady během několika měsíců vyrostla nízkoenergetická stavba roku. Od ranních hodin se před ní štosují čtyřkolky.
Jedná se o mateřskou školku s nadstandardní péčí i dohledem.
Bezpečnostní systém je instalován na každém kroku. Vnitřní i venkovní prostor školy je snímán kamerami, které na svém monitoru sleduje recepční na plný úvazek. Ta taky eviduje veškeré příchody a odchody přes hlavní vchod.
Jinudy se dovnitř nedostanete.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
20. 2. 2011 10:54

Chcete pro vaše dítě to nejlepší? Bojíte se únosů? Žádná školka pro něj není vhodná? Postavte si svoji. Poblíž Benešova přesně tak vznikl ráj pro děti s nadstandardní péčí a nepřetržitým kamerovým dozorem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Při výbuchu v mešitě u Kábulu zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě poblíž afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy