Kdo je profesor Pavel Klener

sim
7. 11. 2007 13:56
Přečtěte si profil předního onkologa

- narozen 9. 4. 1937 v Bratislavě

- vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze (promoce v roce 1961), pracoval jako sekundární lékař, odborný asistent, docent 2. interní kliniky FN

- od poloviny 70 let se systematicky věnuje problematice onkologické, zejména protinádorové chemoterapii. Patří k zakladatelům této discipliny u nás

- již v r. 1974 vydal první monografii věnovanou této problematice

- v letech 1988-1990 působil jako přednosta Onkologické kliniky

- v letech 1999-2003 byl předsedou České onkologické společnosti. Tři měsíce působil jako hostující profesor na univerzitě v Southamptonu v Anglii.

- od roku 2002 je ředitelem Ústavu hematologie a krevní transfúze

- kromě toho je činný na akademické půdě. Ucházel se o funkci rektora Univerzity Karlovy v Praze, porazil jej tehdy fyzik Ivan Wilhelm. Na UK působil tedy jako prorektor pro vědu (1994-2006). Byl také proděkanem na 1. Lékařské fakultě UK

- po listopadu 1989 se vrhl do vysoké politiky. V letech 1989-1990 byl ministrem zdravotnictví a sociálních věcí Československa

- v letech 1990-1992 byl poslanec České národní rady za Občanské fórum

- momentálně je bezpartijní. Do strany vstoupil jen jednou - v letech 1992-95 byl členem Občanské demokratické aliance

- je ženatý a má dvě dospělé děti - dceru Veroniku a syna Pavla

Zdroj: Webové stránky Pavla Klenera

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 1 hodinou

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy