Jihočeskou univerzitu povede příští čtyři roky Kozák, jmenoval ho prezident

ČTK ČTK
27. 2. 2024 15:15
Jihočeskou univerzitu povede příští čtyři roky Kozák, jmenoval ho prezident

Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích (JČU) povede příští čtyři roky Pavel Kozák, na návrh akademického senátu ho v úterý jmenoval prezident Petr Pavel. Kozáka zvolil akademický senát loni v listopadu, univerzitu povede poprvé. Jeho funkční období je čtyřleté, začne 1. dubna. Kozák ve funkci vystřídá současného rektora Bohumila Jirouška, který školu vedl od dubna roku 2020.

Pavel popřál Kozákovi hodně sil a hodně zdaru. "Dlouze hovoříme o tom, jak vzdělávání, kvalita našeho vzdělávacího systému, celoživotní vůle se vzdělávat jsou základem prosperity v dnešním velice dynamicky se měnícím světě, a k tomu univerzity přispívají významnou rolí," řekl Pavel.

Věří, že Kozák bude nakloněn nejen dalšímu zvyšování kvality Jihočeské univerzity, ale i způsobu přípravy mladých lidí ve smyslu inovativního myšlení, pružnosti a hledání nových cest řešení. Podle Pavla je zároveň důležité, aby univerzita nadále významně podporovala své výzkumné kapacity a spolupracovala s průmyslem i se svými zahraničními partnery. Ve spolupráci je podle něj potenciál k tomu, aby se české univerzity udržovaly na vysoké úrovni, ale i aby bylo Česko konkurenceschopné v přípravě studentů na práci v ČR i ve světě.

 

Právě se děje

Další zprávy