Inspekce zahájila kontrolu na ministerstvu práce kvůli vánočnímu večírku

ČTK ČTK
21. 2. 2024 11:20
Inspekce zahájila kontrolu na ministerstvu práce kvůli vánočnímu večírku

Státní úřad inspekce práce zahájil kontrolu na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) kvůli vánočnímu večírku, který se konal v budově resortu a během kterého se pil alkohol. Podle zákoníku práce pití alkoholu na pracovišti není možné. Zahájení kontroly potvrdil serveru iROZHLAS.cz a Radiožurnálu mluvčí inspektorů Richard Kolibač.

Večírek se na ministerstvu konal 21. prosince, v den tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka čelil kritice, že vánoční večírek po oznámení o tragédii neukončil, a také za to, jak o tom poté komunikoval s médii.

Ministerstvo kontrolu potvrdilo. "Oznámení ze strany Státního úřadu inspekce práce jsme obdrželi a v celé věci poskytujeme veškerou součinnost," uvedl mluvčí resortu Jakub Augusta.

"Kontrola byla zahájena dne 15. února 2024 a její výsledek nelze předjímat. Informace o výsledku kontroly poskytneme až po jejím ukončení, tj. po vypracování a řádném vypořádání protokolu z kontroly," uvedl mluvčí Kolibač. Doplnil, že kontrola ve věci tzv. večírku na ministerstvu se týká možného porušení právních přepisů o bezpečnosti práce.

 

Právě se děje

Další zprávy