Hradec chce řešit s ministerstvem jiné napojení severního obchvatu na D11

ČTK ČTK
22. 5. 2024 18:18
Hradec chce řešit s ministerstvem jiné napojení severního obchvatu na D11

Město Hradec Králové chce jednat s ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o jiném napojení budoucího severního obchvatu města na dálnici D11. Návrh, který takzvanou severní tangentu napojuje na D11 přes přeložku silnice I/33 u areálu ČKD, se nelíbí lidem v hradecké čtvrti Plotiště. K jednáním s ministerstvem a ŘSD hradečtí zastupitelé na úterním jednání pověřili náměstka primátorky Adama Zárubu (Změna pro Hradec).

Na jednání zastupitelstva přišla řada občanů z Plotišť vyjádřit nesouhlas s navrhovaným napojením severní tangenty na D11 a také s plánovanou plochou pro parkování a průmysl u silnice I/33 naproti areálu ČKD. Vadí jim, že parkoviště zabere úrodnou půdu. "V Plotištích nechceme pěstovat náklaďáky," řekl jeden z řečníků.

Lidé z Plotišť by chtěli přímé vyvedení dopravy z tangenty na D11 přes pole severně od areálu ČKD, aby se zbavili budoucí tranzitní dopravy z blízkosti Plotišt. Aktuální návrh počítá s tím, že po přeložce I/33 s novým kruhovým objezdem na východní straně areálu ČKD se auta dostanou na kruhový objezd u ČKD a z něj po silnici I/35 na D11.

 

Právě se děje

Další zprávy