Hrad řeší reklamaci zakázky na stovky oken z doby kancléře Mynáře

ČTK ČTK
29. 2. 2024 8:40
Hrad řeší reklamaci zakázky na stovky oken z doby kancléře Mynáře

Hrad reklamuje stomilionovou zakázku na opravu jižního křídla, značná část ze stovek oken, která měla být opravena, vykazuje závady. Práce skončily v roce 2021, Správa Pražského hradu podléhající tehdejšímu kancléři Vratislavu Mynářovi hotové dílo převzala. Píše o tom server Seznam Zprávy. Práce provádělo sdružení firem Pracom a Akant Art, které se podle jednatele Pracomu Jana Munzara nyní s reklamací seznamují.

"Stávající reklamace u tohoto díla zahrnuje některé zjištěné závady na oknech, jako například uvolněná kování, nesoudržný nátěr okenních křídel nebo menší netěsnosti okenních křídel," sdělila serveru vedoucí oddělení komunikace Hradu Karolína Blinková.

"V současné době se s touto reklamací seznamujeme, čekáme na umožnění přístupu do objektu ze strany Správy Pražského hradu," napsal serveru jednatel Pracomu. Bývalý kancléř Vratislav Mynář na dotazy serveru, proč Hrad práce převzal, nereagoval.

Závady podle serveru připustil ředitel hradního odboru památkové péče Petr Kroupa, který měl v popisu práce na zakázku dohlížet. "My jsme rozporovali nízkou kvalitu práce. Především řemeslného provedení, to bylo velmi špatné," řekl serveru šéf hradních památkářů. Proč Hrad práce převzal a proč je reklamuje až s odstupem tří let, nedokázal podle serveru vysvětlit.

Nová administrativa prezidenta Petra Pavla uvádí, že nápravu špatného stavu oken nebude platit Hrad. "Reklamace jdou finančně na vrub zhotovitele, nikoli Správy Pražského hradu," řekla Blinková s tím, že ve smlouvě je zakotvená pětiletá záruka.

 

Právě se děje

Další zprávy