Kdo jsou Horáčkovi muži a ženy, kteří mu mají pomoct na Hrad? Podívejte se na profily jeho poradců

Domácí Domácí
9. 2. 2017 16:54
Kandidát na prezidenta Michal Horáček ve čtvrtek představil dvanáctičlenný tým poradců. Ten mu má přiblížit názory odborníků na témata, která jsou podle něj pro funkci prezidenta důležitá. Sbor poradců, jak je Horáček označuje, mu má pomáhat nejen v předvolební kampani, ale v případě úspěšné kandidatury i v průběhu vykonávání mandátu. Radit se tak bude například s Danou Drábovou, Leopoldem Königem, Magdou Vášáryovou nebo Robertem Reichelem. Projděte si grafiku s profily odborníků, kteří budou Horáčkovi pomáhat v cestě na Hrad.
Dana Drábová
Dana Drábová | Foto: Jakub Plíhal

Dana Drábová

Ředitelka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost bude Horáčkovi radit v otázkách energetiky. V čele úřadu je již od roku 1999. Je ale i politicky aktivní, od roku 1998 je v zastupitelstvu obce Pyšely na Benešovsku. Od roku 2010 je pak místostarostkou obce. V loňském roce úspěšně kandidovala jako dvojka na kandidátce STAN v krajských volbách, ve kterých obdržela přes 11 tisíc preferenčních hlasů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy