reklama
 
 

Hledání 100 českých "NEJ" je u konce

16. 8. 2006 16:00
Praha - Pouze vy, čtenáři Aktuálně.cz, jste mohli rozhodovat, čím se má Česká republika oficiálně chlubit v zahraničí.

Od začátku července jste mohli každý den nalézt na stránkách Aktuálně.cz barevné bubliny - symbol oficiální reklamní kampaně České republiky připravované Ministerstvem zahraničí.

Projekt hledání 100 českých "NEJ" byl úspěšně uzavřen a vy si nyní můžete prohlédnout výslednou podobu všech kategorií včetně dvou bonusů. Co čtenáři Aktuálně.cz vybrali mezi stovku českých exkluzivit? Klikněte zde.

 

 

Zde si můžete přečíst všechny články, které Aktuálně.cz připravilo v souvislosti s vybíráním 100 českých "NEJ"...

Světové výkony našich sportovců prezentují naši zemi mnohdy více, než cokoli jiného, bohužel se ale do žádné kategorie nevejdou. Zřídili jsme tedy speciální kategorii věnovanou sportu, částečně ji zaplnili a připravili pro vás anketu, ve které můžete doplnit zbývajících pět volných míst.
Skleník Fata Morgana a přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně se vám moc nelíbí. Máte možnost vybrat za ně náhradní tipy a upravit kategorii "příroda" tak, aby byla reprezentativnější. Hlasujte v jedné z posledních anket projektu, který se uzavře koncem srpna.
Kategorie "průmysl a obchod" by si zasloužila drobnější úpravy. Jaderná elektrárna Temelín asi není něčím, čím bychom se mohli v zahraničí chlubit. Co ale na její místo? Nabízíme vám české zbraně, česká letadla, lázeňské oplatky, ale i piana Petrof či trhavinu Semtex. Můžete si vybrat...
Víte, že rychlík "Slovenská strela" drží od roku 1936 rychlostní rekord, který nepřekonalo ani současné Pendolíno? Jeho speciální motor navrhl "Valašský Edison" Josef Sousedík. A další asi stovku patentů. Přečtěte si o tomto významném vynálezci.
Věda a výzkum má dvacítku svých "NEJ", ale ještě stále můžete konečnou podobu kategorie ovlivnit. Vyřazujte, doplňujte, hlasujte a pomozte nám sestavit skutečně reprezentativní výběr úspěchů české vědy.
Od Aljašky přes Afriku až po Indii zakládali "Moravští bratři" od 18. století pobočky církve, která vznikla roku 1457 v Čechách. Má se Jednota bratrská a její poslední biskup Jan Amos Komenský objevit ve výběru Top 100? Hlasujte.
Představujeme vám dvacítku českých "NEJ" v kultuře. A opět vám nabízíme nové tipy, ze kterých si můžete vybírat. Janáček, Drtikol, Kundera... Hlasujte, kdo podle vás nemá ve výběru chybět.
Nezpochybnitelné místo v kategorii "pamětihodnosti" patří brněnské vile Tugendhat, ukázkovému dílu meziválečné architektury. Kolik stavba stála, jak byla ve své době oblíbená a jaké osudy ji po válce stihly? Čtěte zde.
Mnozí z vás se dožadují, aby jedna ze sta bublin patřila i nesmrtelnému českému velikánovi a géniovi. Patří Jára Cimrman do Top 100 českých "NEJ"? Podívejte se, jak jste hlasovali.
Další vyřazovací kolo je tu. Nabízíme vám kompletní dvacítku českých pamětihodností. Vyřaďte to, co se vám nezdá a doplňte novými tipy. Nabízíme vám jich hned 30.
Rozšířili jsme seznam o dalších 25 bublin a máme kompletní Top 100. Co jste nám poslali a co jsme vybrali.
Rozhodování, kdo a co se v seznamu Top 100 objeví, je někdy těžké. Pojďte nám poradit, zda do žebříčku těch nejlepších patří i významný vědec nebo slavný vynálezce.
První vyřazování je tu. Hlasovali jste v anketách a rozhodli jste se vyřadit nejslabší návrhy z každé kategorie. Podívejte se s námi, čím jsme zároveň pětici "odcházejících" nahradili.
Téměř dva týdny hlasujete o tom, která z českých zajímavostí výsledný Top 100 opustí. Který návrh Vám připadá nejslabší? A který má naopak svoji pozici jasnou?
Rozšířili jsme počet zaplněných bublin o dalších 25. Podívejte se, jaké nové tipy jste nám zasílali a co jsme se rozhodli zařadit mezi česká NEJ. Líbí se vám?
Co necháte a co naopak vyřadíte z kategorie věda a výzkum. Rozhodněte o tom, čím se budeme chlubit v zahraničí - vyřaďte nejslabší tip.
Jaderná elektrárna Temelín, výroba puků pro hokejová mistrovství nebo mobil, který vypadá jako klasický telefon. Rozhodněte o tom, čím se v kategorii průmysl budeme chlubit v zahraničí - vyřaďte nejslabší tip.
Měla by českou kulturu reprezentovat píseň Škoda lásky, nebo malby Alfonse Muchy? Také v kategorii kulturních počinů nám můžete posílat své tipy, nebo naopak hlasovat pro nejslabší tip.
Další samostatnou kapitolou bublinové reklamní kampaně jsou stavební pamětihodnosti. I tady kromě posílání vlastních tipů už v anketě vybíráte zatím nejslabší tip.
Příroda je jednou z pěti oblastí, ve kterých vybíráte 20 českých exkluzivit, o kterých je možné říci, že jsou světové. Ministerstvo zahraničí vám zatím nabídlo prvních deset tipů. Vy rozhodujete o tom nejslabším a nejméně zajímavém, který by měl uvolnit místo lepším nápadům.
Jen několik minut po vyhlášení čtenářské hry o výběr 100 českých exkluzivit jste začali posílat desítky tipů na zajímavosti, které by v reklamní kampani na Českou republiku neměly chybět. Podívejte se, čím byste se chtěli ve světě nejvíce pochlubit.
ZDE najdete podrobná pravidla, podle kterých vybíráte 100 českých exkluzivit. Dále se můžete podívat, jaký předběžných výběr 50 unikátních věcí rozdělených do 5 oborů zatím připravilo Ministerstvo zahraničí.

autor: Red DOM | 16. 8. 2006 16:00

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama