Foto: Miroslav Zikmund slaví 100 let. Nahlédněte do jeho zlínské vily i do vzpomínek

Foto: Miroslav Zikmund slaví 100 let. Nahlédněte do jeho zlínské vily i do vzpomínek
"Nikdy bych nevěřil, že Miroslavu Zikmundovi je 100 let," říká Daniel Stach z České televize, který s cestovatelem před dvěma lety natočil hodinový rozhovor do pořadu Hyde Park Civilizace.
"Ohromil mě precizním formulováním myšlenek - to mě úplně dostalo. A byl až neuvěřitelně milý, lidský," popsal setkání s cestovatelskou legendou Stach.
Fotografie i rozhovor vznikly přímo v Zikmundově zlínské vile.
Každá expedice má svou barvu.
Foto: Václav Hodina / Hyde Park Civilizace / Česká televize
Domácí dap Domácí, dap
Aktualizováno 14. 2. 2019 9:55
Už je to pár let, co slavný cestovatel dokončil svou knihu Století Miroslava Zikmunda. Teď už název není nadsázkou, své století skutečně odžil. 14. února slaví legenda mezi českými cestovateli sté narozeniny a vzpomínky jistě zamíří i k zesnulému souputníkovi Jiřímu Hanzelkovi. "Tahle dvojice patří ke světovým osobnostem. Co vše jen ti dva dokázali ovlivnit a jaký život prožili, to si zřejmě uvědomíme až později," míní Daniel Stach, redaktor České televize, který se Zikmundem před časem pořídil v jeho zlínské vile rozhovor pro pořad Hyde Park Civilizace. Seznamte se se snímky pořízenými během interview a připomeňte si i některé slavné fotografie z nejslavnější éry dvojice "H+Z".
 

Právě se děje

Další zprávy