Foto: Vašáryová, Drábová, cyklista König. Horáček představil své poradce pro prezidentskou kampaň

Foto: Vašáryová, Drábová, cyklista König. Horáček představil své poradce pro prezidentskou kampaň
Kandidát na prezidenta Michal Horáček představil tým svých poradců.
"Sdílejí moji vizi a budou mi pomáhat v jejím uskutečňování," řekl na adresu svého týmu Horáček.
Na snímku zleva sociolog Ondřej Císař, právník Karel Eliáš, filozof Miroslav Petříček, politička Magda Vašáryová, ředitelka hospice Monika Marková, spisovatel Miloš Urban, podnikatel Michal Bláha a Michal Horáček.
Dále je mezi Horáčkovými poradci například cyklista Leopold König, bývalý hokejový reprezentant Robert Reichel, ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová či chirurg Pavel Pafko.
Foto: Ludvík Hradilek
ČTK Obrazová sekce, ČTK
9. 2. 2017 15:20
Textař Michal Horáček ohlásil svůj úmysl usilovat o prezidentský post loni v listopadu. Svůj sbor poradců ve čtvrtek označil za významnou součást kandidatury.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy