Foto: Chráněnou restauraci Šlechtovka vyzdobí deset tisíc mušlí, ví se i provozovatel

Foto: Chráněnou restauraci Šlechtovka vyzdobí deset tisíc mušlí, ví se i provozovatel
"Soboty tak slavné nebyly, ty byly pracovní, v neděli ale to bývalo obsazené hodně," vzpomíná vnuk posledního provozovatele Antonína Šlechty Karel.
Budova Šlechtovy restaurace vznikla v 17. století jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla provozována od 19. století do nástupu komunistů k moci, kdy ji bolševici znárodnili.
Od té doby v podstatě chátrala.
Záchrana objektu začala před dvěma lety (foto z té doby).
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 8. 2019 16:59
Šlechtova restaurace v parku Stromovka v Praze má nově vybraného provozovatele. Až se od příštího roku otevře hostům, bude jim piva a jídla nosit obsluha Vinohradského pivovaru, který Praha vybrala z deseti oslovených společností. Podívejte se, jak bývalý barokní zámeček ze 17. století vypadá půl roku před otevřením. Restaurátoři například musí doplnit skoro půlku z deseti tisíc mušlí, které sloužily jako výzdoba. Rekonstrukce památkově chráněné budovy vyjde Prahu na 120 milionů a hotová bude ke konci roku. Původní termín dvouleté rekonstrukce byl letošní duben.
 

Právě se děje

před 11 minutami

V německém Leverkusenu vybuchla chemička

Exploze chemičky otřásla průmyslovým parkem v německém Leverkusenu. Byla kvůli ní uzavřena frekventovaná dálnice A1. Příčina výbuchu není známa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy