Fotoreportáž: Zemana v Ústeckém kraji vítaly i rudé trenýrky. Devianti, prohlásil prezident

Podívejte se, jak probíhal první den prezidentovy návštěvy v Ústeckém kraji.
Miloš Zeman se nejdříve setkal na Krajském úřadě Ústeckého kraje se zdejším hejtmanem, komunistou Oldřichem Bubeníčkem.
Tomu samozřejmě předcházelo oficiální manželské přivítání.
V sále už mezitím na hlavu státu čekali krajští (v některých případech i celostátní) politici. Nechyběl například sociální demokrat Jaroslav Foldyna, stejně jako předseda bojovníků za svobodu a v minulosti také konfident VB Jaroslav Vodička (SPD + SPO).
Miloš Zeman přijel do Ústeckého kraje nejen kvůli pracovním schůzkám s podnikateli. Svou cestu pojal podle svých slov také jako "odměnu" za své zvolení. Dostal zde po Moravskoslezském kraji druhý největší počet hlasů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 6. 2018 19:28
Miloš Zeman přijel do kraje, ve kterém při prezidentských volbách dostal druhý největší počet hlasů. Třídenní túru Ústeckým krajem započal v krajském městě. Poté zamířil do obce Podbořany, kde ho přivítalo asi dvě stě lidí a rudé trenýrky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Nejméně tři lidé zemřeli při vykolejení vlaku na severu Montany

Nejméně tři lidé zemřeli při vykolejení vlaku společnosti Amtrak na severu státu Montana. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na úřad šerifa okresu Liberty. Podle záchranářů, které cituje list The New York Times, bylo raněno nejméně 50 lidí.

Vlak směřoval ze Chicaga do Seattlu. Vezl kolem 147 pasažérů a 13 členů posádky. Vykolejil v sobotu kolem čtvrté odpoledne místního času (kolem půlnoci ze soboty na neděli SELČ) poblíž města Joplin, uvedla společnost Amtrak. Fotografie z místa nehody ukazují, že několik z pěti vozů se převrátilo na bok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy