Foto: Hele, Havel! Tady je další dávka amatérských snímků zachycujících exprezidenta

Foto: Hele, Havel! Tady je další dávka amatérských snímků zachycujících exprezidenta
Barbora Antonová: Oslavy osmdesátých narozenin Pavla Kohouta v roce 2008 v Divadle Husa na provázku. Zleva Monika Rychlíková, Pavel Kohout, Václav Havel a Josef Rakušan.
Dagmar Bortlová: Fotografie je ze dne 6. května 1990, z oslav osvobození Plzně americkou armádou. Je na ní pan Václav Havel s americkou velvyslankyní Shirley Temple-Blackovou.
Dana Křešničková: Fotografie jsem pořídila jako malá fotografka, když Václav Havel navštívil Novou Bystřici. Fotky zastihují Václava Havla, jak přijíždí do města vlakem po úzkokolejce. Dohledala jsem, že by se mělo jednat o datum 21. října 1997.
Háta Hlavatá: Zleva výtvarnice Irena Bryndová, Šárka a Jan, jako svědkyně redaktorka časopisu Umění a řemesla, sestra Šárky Zoja Střížová, Václav Havel, Ing. arch. Radoboj Stříž, pplk. ČSLA, po roce 1968 vyhozen z armády. V roce 1990 byl Havlem povýšen na plukovníka.
Foto: Knihovna Václava Havla
Obrazová sekce
5. 10. 2016 17:53
Jednou ze vzpomínkových akcí k nedožitým 80. narozeninám exprezidenta Václava Havla je i vydání knihy Hele, Havel!, kterou tvoří kolekce amatérských fotografií dramatika a bývalého českého prezidenta.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy