Dva týdny bude sychravo, sníh přijde po 10. listopadu

V nejbližších dnech bude mlhavo či déšť, teploty mají kolísat kolem 10 °C
Obyvatele Spojených států překvapila první sněhová kalamita zimy 2011-2012 už na konci října.
Obyvatele Spojených států překvapila první sněhová kalamita zimy 2011-2012 už na konci října. | Foto: Reuters

Česká republika - Nevlídné počasí z prodlouženého svátečního víkendu se přenese i do začátku prvního listopadového týdne.

Inverzní charakter počasí, který přináší mohutná tlaková výše se středem nad východní Evropou, má vydržet v Česku do čtvrtka. Bude tedy přibližně tak, jak to z Vysočiny pro Aktuálně.cz popsal tamní pozorovatel počasí Petr Janoušek: Většinou zataženo, mlhavo a mrholení, ranní minima mezi 5 až 7 °C a odpolední maxima 7 až 12 stupňů.

V horských oblastech a ojediněle během dne i v nižších polohách bude v první polovině týdne polojasno nebo jasno.

Nejvyšší odpolední teploty se zastaví mezi 7 až 12 °C, v místech se zmenšenou oblačností k 15 °C. Nejnižší ranní teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 8 až 3 °C, chladněji bude pouze při vyjasnění. V porovnání s dlouhodobým teplotním průměrem se jedná o průměrné teploty pro přelom října a listopadu.

S inverzním charakterem počasí budou souviset většinou nepříznivé rozptylové podmínky.

Foto: Obrazy z kosmu a říjnové Země. Shoda barev jen náhodná?

Změnu charakteru počasí přinese až závěr týdne – od pátku bude přibývat frontální oblačnosti, postupně s občasným deštěm nebo přeháňkami. Ochlazení však neočekáváme - nejvyšší odpolední teploty se budou i nadále pohybovat mezi 8 až 13 °C a po ránu mezi 8 až 4 °C.

Podle toho, co nyní o vývoji počasí víme to vypadá, že silněji ochlazovat se začne až přespříští víkend. Sněžit od vyšších poloh by mohlo po 10. listopadu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy