Dva týdny bude sychravo, sníh přijde po 10. listopadu

Dagmar Honsová, Meteopress
30. 10. 2011 16:03
V nejbližších dnech bude mlhavo či déšť, teploty mají kolísat kolem 10 °C
Obyvatele Spojených států překvapila první sněhová kalamita zimy 2011-2012 už na konci října.
Obyvatele Spojených států překvapila první sněhová kalamita zimy 2011-2012 už na konci října. | Foto: Reuters

Česká republika - Nevlídné počasí z prodlouženého svátečního víkendu se přenese i do začátku prvního listopadového týdne.

Inverzní charakter počasí, který přináší mohutná tlaková výše se středem nad východní Evropou, má vydržet v Česku do čtvrtka. Bude tedy přibližně tak, jak to z Vysočiny pro Aktuálně.cz popsal tamní pozorovatel počasí Petr Janoušek: Většinou zataženo, mlhavo a mrholení, ranní minima mezi 5 až 7 °C a odpolední maxima 7 až 12 stupňů.

V horských oblastech a ojediněle během dne i v nižších polohách bude v první polovině týdne polojasno nebo jasno.

Nejvyšší odpolední teploty se zastaví mezi 7 až 12 °C, v místech se zmenšenou oblačností k 15 °C. Nejnižší ranní teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 8 až 3 °C, chladněji bude pouze při vyjasnění. V porovnání s dlouhodobým teplotním průměrem se jedná o průměrné teploty pro přelom října a listopadu.

S inverzním charakterem počasí budou souviset většinou nepříznivé rozptylové podmínky.

Foto: Obrazy z kosmu a říjnové Země. Shoda barev jen náhodná?

Změnu charakteru počasí přinese až závěr týdne – od pátku bude přibývat frontální oblačnosti, postupně s občasným deštěm nebo přeháňkami. Ochlazení však neočekáváme - nejvyšší odpolední teploty se budou i nadále pohybovat mezi 8 až 13 °C a po ránu mezi 8 až 4 °C.

Podle toho, co nyní o vývoji počasí víme to vypadá, že silněji ochlazovat se začne až přespříští víkend. Sněžit od vyšších poloh by mohlo po 10. listopadu.

 

Právě se děje

Další zprávy