Dole honosné lázně, nahoře ruiny. Jáchymov je město kontrastů

Foto: Zuzana Hronová
Ludvík Hradilek Zuzana Hronová Jan Lipold Ludvík Hradilek, Zuzana Hronová, Jan Lipold
31. 8. 2012 12:30

Když přijedete z Ostrova do Jáchymova, přivítají vás velkolepé lázeňské pavilony, mezi nimi se procházejí lázeňští hosté. Když ale popojedete na autobusovou zastávku "Jáchymov-střed", ocitnete se v jiném světě. Neopravené domy se střídají s ruinami a tak to trochu depresivně pokračuje až nahoru, k zastávce "Jáchymov-radnice". Jáchymov je město kontrastů, stejně jako jeho historie. Slavné stříbrné období v 16. století, pak úpadek, pak vzestup díky radonové vodě a lázním, další úpadek přišel po roce 1948, kdy tu vznikl komunistický pracovní lágr pro mukly...

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy