Dokument: Přečtěte si, jak Füle okomentoval svůj post

Domácí Domácí
27. 11. 2009 16:20
Prohlášení dosluhujícího ministra pro evropské záležitosti

Dokument - Prohlášení ministra Štefana Füleho k rozdělení portfolií v Evropské komisi

"Oblast rozšíření patřila mezi ty, o které Česká republika usilovala, a jsem proto velmi rád, že se podařilo toto portfolio získat. Česká republika má nedávnou zkušenost se vstupem do Evropské unie a během předsednictví si získala respekt u zemí, které o integraci usilují. Je pozitivní, že součástí portfolia bude i politika sousedství, jejichž hlavním cílem je rozšíření zóny stability a prosperity .

Proces rozšíření je bezesporu jedním z jejích největších úspěchů, jeho pokračování je zároveň ale i jednou z nejzásadnějších výzev, před kterými Evropská unie v současnosti stojí. Jsem proto připraven úzce spolupracovat nejen s předsedou Evropské komise J. M. Barossem, ale také vysokou představitelkou pro zahraniční a bezpečnostní politiku a místopředsedkyní Komise Catherine Ashton, jejichž podpora je pro toto portfolio klíčová.

Úlohou komisaře není výhradně práce na konkrétním portfoliu, ale také sdílená zodpovědnost za činnost celé Evropské komise, kterou považuji za neméně důležitou. V rámci své práce jsem připraven klást důraz nejen na spolupráci uvnitř Komise, ale také směrem k jejím hlavním partnerům, především pak Evropskému parlamentu."

 

Právě se děje

před 13 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy