Do pátku vydrží chladné počasí s nočními mrazy, víkend přinese oteplení

ČTK Domácí ČTK, Domácí
22. 4. 2024 7:49
Do pátku vydrží chladné počasí s nočními mrazy, víkend přinese oteplení

Většinu pracovního týdne vydrží v Česku chladné počasí. Přes den teploty nepřekročí deset stupňů Celsia, v noci a k ránu bude dál mrznout, ve vyšších polohách sněžit. Až před víkendem se začne oteplovat, v neděli se už teploty budou pohybovat kolem 20 stupňů a začátkem příštího týdne dál porostou. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes ráno klesly teploty stejně jako v předchozích dnech na řadě míst několik stupňů pod nulu. Výstraha meteorologů na mráz ve vegetačním období, které může poškodit ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu, platí zatím do odvolání. Nejvyšší denní teploty budou dnes od pěti do devíti stupňů Celsia. Objeví se ojedinělé přeháňky, nad 500 metrů budou sněhové.

Na Šumavě dnes ráno klesly teploty k minus deseti stupňům Celsia. Mráz zasáhl území celého Jihočeského kraje, některé stanice zaznamenaly překonání minimálních rekordních hodnot pro 22. duben. Nejnižší hodnotu naměřili u Kvildy, kde bylo minus 10,6 stupně Celsia.

Pršet nebo sněžit může i v dalších dnech, teploty přes den zůstanou do deseti stupňů a s výjimkou středy bude k ránu mrznout.

Změna se očekává v pátek. I když v noci mohou ještě teploty klesat pod bod mrazu a na horách může sněžit, přes den už se oteplí na 12 až 16 stupňů. Přes víkend má být polojasno až skoro jasno, přeháňky se vyskytnou jen ojediněle. V sobotu budou odpolední maxima kolem 18 stupňů, v neděli se přiblíží 20 stupňům Celsia a pozvolna porostou i noční teploty.

 

Právě se děje

Další zprávy