Cesta Jana Kaplického na retrospektivě v Praze

Cesta Jana Kaplického na retrospektivě v Praze
Výstava "Vlastní cestou" představuje modely realizovaných staveb, jako je například Floating Bridge v Londýně z roku 1996,...
...ale i Kaplického vize vývoje moderní architektury a designu. Green Bird je návrh organického mrakodrapu. Aerodynamická budova s dvojsmyslným názvem měla jako zdroj větrání využívat přirozeného proudění vzduchu.
Expozici sestavila a vlastním slovem uvedla jeho dlouholetá blízká přítelkyně a architektka Eva Jiřičná.
Návštěvníci si tak mohli prohlédnout zblízka nejen návrhy známých staveb, jako je především "chobotnice" Národní knihovny v Praze. O boji za její usazení v letenském parku byl nedávno do kin uveden dokumentární film Olgy Špátové "Oko nad Prahou".
Foto: Jan Langer
Jan Langer
19. 4. 2010 10:30

Praha - Právě v těchto dnech by se Jan Kaplický dožil třiasedmdesáti let. Za svého života nenašel v rodné vlasti příliš pochopení, zatímco ve světě patří mezi ikony organické architektury.

Jeho inspirativní vize teď přibližuje v plné šíři galerie současného umění DOX. Architektka Eva Jiřičná představuje na výstavě "Jan Kaplický - Vlastní cestou" téměř všechny návrhy kontroverzního umělce - od architektury přes design po módní kreace.

Přijďte se podívat.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy