Českem se prohnaly bouřky. Lámaly stromy, doprava stála

Českem se prohnaly bouřky. Lámaly stromy, doprava stála
Noc na pátek v Liberci.
Noc na pátek v Liberci.
Bouřka v Liberci.
Bouřka v Liberci.
Foto: Vladimír Bělohradský
Domácí Domácí
21. 6. 2013 8:54

Českem se prohnaly silné bouřky. V noci na pátek postupovaly ze středních Čech a Ústeckého kraje do kraje Libereckého, nad ránem se objevily v Královéhradeckém kraji. Už ve čtvrtek zasáhly Karlovarský a Plzeňský kraj, voda a polámané stromy na řadě míst zastavily silniční a železniční dopravu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy