Česká televize v případě nezvýšení poplatku propustí příští rok zhruba 350 lidí, uvedl generální ředitel Souček

ČTK ČTK
11. 6. 2024 10:31
Česká televize v případě nezvýšení poplatku propustí příští rok zhruba 350 lidí, uvedl generální ředitel Souček

Pokud zákonodárci neschválí zvýšení koncesionářského poplatku na 150 korun, Česká televize v příštím roce propustí zhruba 350 lidí. Letos ji opustí, bez ohledu na vývoj schvalování mediálních novel, zhruba 90 z přibližně 3000 zaměstnanců. Na úterním setkání s novináři to uvedl generální ředitel České televize Jan Souček.

Návrh novel mediálních zákonů, které mimo jiné zvyšují televizní poplatek o 15 korun na 150 korun nebo rozšiřují skupinu poplatníků i na domácnosti vybavené chytrým telefonem či internetem, by měla schvalovat vláda tento měsíc. Do Sněmovny by se pak měly dostat ještě před parlamentními prázdninami.

Česká televize musí podle Součka připravovat dvě verze svého rozpočtu na příští rok, které počítají se schválením nebo neschválením novel. Verze pro případ neschválení podle ředitele vedle redukce počtu zaměstnanců počítá s omezením původní premiérové tvorby o více než třetinu. Nepočítá ale se snížením počtu kanálů.

Prioritami v případě omezování rozpočtu jsou podle Součka zpravodajství a publicistika, pokrývání regionů a premiérová okna původní tvorby. "Chceme zachovat sportovní přenosy, velké formáty jako StarDance nebo Peče celá země či publicistické formáty, jako je Toulavá kamera, Objektiv a podobně," uvedl.

 

Právě se děje

Další zprávy