Ceny Týtý. Pořadem roku Partička, objevem Tomáš Klus

ČTK ČTK
14. 4. 2012 22:07
Ceny Týtý dostali třeba i Michal David nebo bavič a režisér Sokol z Partičky
Ondřej Sokol si odnesl dvě ceny Týtý
Ondřej Sokol si odnesl dvě ceny Týtý | Foto: TV Prima

Praha - Absolutním vítězem televizní ankety TýTý 2011 se stal zábavný pořad Partička televize Prima, který od diváků získal nejvyšší počet hlasů. Tvůrci Partičky dnes získali také cenu za nejlepší pořad. Vítězství v kategorii seriál roku obhájil seriál Vyprávěj, který se loni stal i absolutním vítězem ankety. Objevem roku je písničkář Tomáš Klus.

Do televizní Dvorany slávy byl uveden herec Radoslav Brzobohatý. Ocenění převzal Brzobohatý při slavnostním vyhlášení 21. ročníku ankety populárních osobností televizní obrazovky Týtý.

Nejlepším zpěvákem se opět stal Michal David, který už loni předstihl dlouholetého vítěze Karla Gotta. Osobností zábavy se letos překvapivě stal herec a bavič Ondřej Sokol.

Tři B: Bílá, Borhyová, Bernatský

Nejlepší zpěvačkou letos zvolili diváci Lucii Bílou. V kategorii osobnost televizního zpravodajství zvítězila Lucie Borhyová. Cenu za nepřítomnou moderátorku převzal její kolega z televize Nova Karel Voříšek, který byl ve stejné kategorii také nominován. Úspěšná tenistka Petra Kvitová předala ocenění nejlepšímu sportovnímu moderátorovi Vojtěchu Bernatskému z České televize.

Ceny Týtý 2012

 • Absolutní vítěz: Partička (Prima)
 • Pořad roku: Partička (Prima)
 • Seriál roku: Vyprávěj (ČT)
 • Herečka: Hana Maciuchová
 • Herec: Rudolf Hrušínský
 • Zpěvačka: Lucie Bílá
 • Zpěvák: Michal David
 • Osobnost zpravodajství: Lucie Borhyová (Nova)
 • Osobnost publicistiky: Václav Moravec (ČT)
 • Osobnost zábavy: Ondřej Sokol (Prima)
 • Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)
 • Objev roku: Tomáš Klus
 • Laureát televizní Dvorany slávy: Radoslav Brzobohatý

Vítězi hereckých kategorií se už poněkolikáté stali herci ze seriálu televize Nova Ulice Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová.

Vzpomínka na Ucho

Devětasedmdesátiletý Brzobohatý zazářil naposledy na filmovém plátně v novém snímku režiséra Jiřího Stracha Vrásky z lásky, který tento týden vstoupil do kin. V hořké komedii hraje po boku herecké kolegyně Jiřiny Bohdalové, která mu dnes cenu TýTý předala. Oba známí herci mají na kontě řadu společných snímků, ovšem naposled se před filmovou kamerou objevili v roce 1970 v mrazivém dramatu režiséra Karla Kachyni Ucho, který pak dvě desetiletí ležel v trezoru.

V současnosti mohou televizní diváci herce Brzobohatého vidět pravidelně v retroseriálu České televize Vyprávěj, který se stal absolutním vítězem loňské ankety TýTý.

V minulých letech do televizní Dvorany slávy vkročili třeba scenáristé Gustav Oplustil a Jiří Hubač, režiséři Ivo Paukert a František Filip, moderátoři a autoři pořadů Karel Pech a Vladimír Dvořák a herci Miroslav Horníček, Štěpánka Haničincová, Stella Zázvorková a Jiřina Bohdalová a ilustrátor Zdeněk Smetana.

 

Právě se děje

před 25 minutami

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Aktualizováno před 41 minutami

Bitcoin a další kryptoměny kvůli zátahu na těžaře v Číně prudce klesají

Bitcoin a další kryptoměny v pondělí prudce klesají v reakci na rozhodnutí Číny rozšířit zátah na jejich těžaře do provincie S'-čchuan. Bitcoin poprvé od 8. června klesl pod 33 000 USD a dostal se až na 32 288 dolaru (696 463 Kč). Spolu s bitcoinem zamířily dolů i méně známé digitální měny včetně kryptoměnové dvojky etherea, které se poprvé od 23. května dostalo pod hranici 2000 dolarů. Bitcoin krátce po 13:00 SELČ podle specializovaného webu CoinDesk ztrácel za posledních 24 hodin 5,1 procenta na 32 205 USD. zatímco ethereum odepisovalo 7,5 procenta zhruba na 1930 dolarů. Kurzy na jednotlivých kryptoměnových burzách se mohou lišit.

Takzvaná těžba kryptoměn je v Číně velký byznys. Podle odhadu univerzity v Cambridge se v zemi k loňskému dubnu vytěžilo 65 procent světové produkce bitcoinů. Podle zdroje agentury Bloomberg slíbilo jedno z měst v jihozápadní provincii S'-čchuan úřadům, že do roka vykoření veškerou těžbu bitcoinů a etherea. Podle zprávy deníku Global Times, který podporuje vládní čínská komunistická strana, mělo uzavření četných bitcoinových dolů v této provincii za následek uzavření více než 90 procent kapacity těžby bitcoinů v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy