DOKUMENT: Prohlášení ČEZ ke komandům NTZ

2. 2. 2010 15:27
Přečtěte si, co říká na zveřejněná videa mluvčí energetického gigantu

Společnost ČEZ Měření se zabývá odhalováním krádeží elektřiny. Chrání tím zájmy všech odběratelů elektřiny v České republice, protože ti platí za ukradenou elektřinu.

JUDr. Jan Rytíř se dlouhodobě snaží politicky profilovat na vykonstruovaných kauzách údajného porušování zákonů pracovníky ČEZ Měření. (V minulosti kandidoval do Senátu, v roce 2009 v evropských volbách za Stranu důstojného života a nyní spolupracuje se stranou Solidarita Jany Bobošíkové).

Všechny spory, které v zájmu nelegálních odběratelů proti společnosti ČEZ vedl a byly pravomocně rozhodnuty, skončily ve prospěch společnosti ČEZ.

Informace o tvrzeních JUDr. Jana Rytíře:

Vyšetřování pracovníků ČEZ Měření pro podezření z vydírání

ÚOOZ před 15 měsíci na základě trestního oznámení JUDr. Jana Rytíře pro podezření z vydírání provedl rozsáhlou akci při které zadrželi a vyslýchali zaměstnance ČEZ, kteří se zabývají odhalováním krádeží elektřiny. Někteří ze zaměstnanců byli již zproštěni všech podezření a výsledky vyšetřování vedeného orgány činnými v trestním řízení nepotvrzují, že by se kdokoli z ostatních obviněných zaměstnanců dopustil vydírání.

Nepotvrdilo se ani podezření, že by pracovníci ČEZ používali části policejních uniforem. Muž s nápisem Policie na zádech na jednom ze záběrů byl totiž skutečný příslušník Policie ČR, se kterou ČEZ Měření spolupracuje při odhalování krádeží elektřiny.

Nešťastná událost v Pardubicích

Před 5 lety, 6. 12. 2005 navštívil pracovníci ČEZ Měření činžovní dům v Poděbradech a zjistil zde podezření na krádež elektřiny, neboť i při vypnutém hlavním jističi bylo vedení pod napětím. Požádali spolumajitele nemovitosti o umožnění přístupu k vedení. Ten je odvedl k pojistkové skříni, odešel vypnout neměřenou odbočku a již se k nim nevrátil.

Technici tedy přivolal pracovníky útvaru odhalování netechnických ztrát, kteří se muže ho po příjezdu snažili telefonicky kontaktovat. Když se jim to nepodařilo, zazvonili na zvonek jeho manželky a s ní se ho vydali hledat. Bohužel ho nalezli v dílně mrtvého. Okamžitě kontaktovali lékařku a policii a pomohli šokovanou paní odvézt k ošetření. Velice litujeme této tragedie, nevíme však jaké všechny motivy ho vedly k tomu, že si sáhl na život. Policie případ vyšetřila a vyloučila cizí zavinění.

Příprava pracovníků ČEZ Měření

Práce pracovníků ČEZ Měření, kteří se zabývají odhalováním krádeží elektřiny, je přivádí do psychicky vypjatých i fyzicky nebezpečných situací. Jen v minulém roce například odhalili 86 nelegálních pěstíren marihuany provozovaných organizovaným zločinem. Opakovaně jsou při své práci verbálně i fyzicky napadáni, někdy i osobami pod vlivem drog. Museli čelit desítkám napadení poštvanými psy i hrozbám střelnou zbraní. Pro tuto práci proto musí být odpovídajícím způsobem připraveni.

Malá skupina pracovníků, kteří se dostávají do nejnebezpečnějších situací prošla v letech 2004-2006 přípravou navrženou psychology, která zahrnuje první pomoc, sebeobranu i nácvik chování v krizových situacích. Adekvátní příprava je nutná i proto, aby při akcích nebyly ohroženy životy a zdraví. Jen díky této přípravě dosud nedošlo k vážnému zranění.

Společnost ČEZ je přesvědčena, že se pracovníci ČEZ Měření při své náročné a často nebezpečné práci v zájmu všech poctivých odběratelů elektřiny, nedopustili žádného protiprávního ani neetického jednání. Podnikneme všechny potřebné právní kroky na ochranu osobnostních práv svých zaměstnanců i své pověsti.

Martin Pavlíček
tiskový mluvčí / manažer komunikace střední Čechy

 

Právě se děje

před 53 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy